Ana Manşet > 3 İlde Meydana Gelen Depremler Korkuttu

3 İlde Meydana Gelen Depremler Korkuttu

3 İlde Meydana Gelen Depremler Korkuttu

Sivas’ın Gölova, Muğla’nın Datça ve Erzincan’ın Refahiye ilçelerinde deprem meydana geldi. Muğla Datça’da 3.7, Erzincan Refahiye’de 4.0, Sivas Gölova’da 3.6 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Datça’daki deprem yerin 7.6 km derinliğinde, Refahiye’deki deprem ise 7.09 km derinliğinde meydana geldi. Her iki ilçedeki deprem de çevre il […]

21 Kasım 2016 - 14:19

Sivas’ın Gölova, Muğla’nın Datça ve Erzincan’ın Refahiye ilçelerinde deprem meydana geldi. Muğla Datça’da 3.7, Erzincan Refahiye’de 4.0, Sivas Gölova’da 3.6 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Datça’daki deprem yerin 7.6 km derinliğinde, Refahiye’deki deprem ise 7.09 km derinliğinde meydana geldi. Her iki ilçedeki deprem de çevre il ve ilçelerden hissedildi.

sivas-mugla-erzincanda-deprem

AFAD aracılığıyla alınan bilgiye göre saat 01:52’de, merkez üssü Sivas’ın Gölova ilçesine bağlı Çevrecik Köyü olarak saptanan yerde, 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sınır komşusu olan Erzincan’ın Refahiye ilçesinde de hissedildi. İlk belirlemelere göre depremde herhangi bir hasar meydana gelmedi. Bu deprem de yerin 10 km derinliğindeydi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’ne göre depremlerin şiddeti ölçüldü ve belirlendi.

uc-ilde-deprem-oldu

3 ile bağlı 3 ilçede peş peşe deprem meydana gelmesi herkesi şaşırttı ve korkuttu. Muğla Datça’da 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi ve çevre il ve ilçelerde de bu deprem hissedildi. Deprem sonrası bir yıkım da olmadı.

Aynı sıralarda Sivas’ın Gölova ilçesinde 3.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi ve çevre il ve ilçelerde hissedildi. Bu depremde de bir hasar tespit edilmedi.

depremler-korkuttu

Aynı saatlerde üçüncü bir ilde Erzincan’da Refahiye ilçesinde de 4.0 büyüklüğünde bir deprem oldu ve herhangi bir yıkım gerçekleşmedi. 3 ilde ve 3 ilçede deprem hissedilmesi Süper Ay ve gelgit olayları ile bağdaştırılarak büyük bir korku yaşattı…

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?