baş parmağınla işaret parmağını yan yana koy aradan çıkar bakalım bal parmağı kaç diş var yavsak

istanbul escort

Kayseri Patlamasında Otobüsteki Sivil Kimdi?

 

17 Aralık tarihinde Erciyes Üniversitesi yakınlarında çarşı iznine çıkan sivil askerlerin içinde bulunduğu halk otobüsü geçerken bomba yüklü bir araç patlatılmıştı.  Bu patlama sonucunda da maalesef 14 askerimiz şehit olmuş 56 kişi yaralanmıştı. Saldırının hemen ardından İçişleri Bakanı Soylu saldırıyı yapan teröristin kimlik bilgilerinin belirlendiğini, saldırıyı düzenleyen terörist grubun yüksek ihtimalle PKK olduğunu belirtmişti.

Patlamanın Ardından Emniyet ve Savcılık Yeni Bilgilere Ulaştı

Patlamanın ardından yapılan incelemelere göre patlamayı gerçekleştiren bomba yüklü araç Kayseri’ye girebilmek için öncü araç kullanmış. Öncü gözcü aracın kontrol noktaları ile ilgili bilgilendirmesinin ardından ana yollardaki denetim noktalarına girmemek için köy yollarını kullandığı tespit edildi. Bombalı aracın saldırıdan bir gün önce şehir merkezine geldiği tespit edildi. Saldırı günü canlı bombanın bomba yüklü araçla halk otobüsünü takip ettiği ardından hain saldırıyı gerçekleştirdiği belirtildi. Saldırı yapılan bölgeye iki aracın geldiği araçlardan birinin atlamayı gerçekleştirdiği sırada diğer aracın bu patlamayı kayıt altına aldığı, daha sonra bu kaydın bir sosyal paylaşım sitesi üzerinden yayınlandığı da iddialar arasında.

Genelkurmay Başkanı Akar’dan Ziyaret

Kayseri’deki hain saldırının ardından Genelkurmay Başkanı Akar, General Vecihi Akın Kışlası’ndaki kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığı’nı ziyaret etti. Burada askerlerle beraber olan Akar bu hain saldırıların hiçbir zaman kendilerini yıldırmayacağını, kendilerine verilen görevleri yine aynı azimle yerine getirmeye deva edeceklerini belirtmiştir. Bölücü terör örgütü böyle kalleşçe yöntemler kullanarak varlığını sürdürme telaşında olduğunu göstermiştir diyerek ‘ölürsem şehit kalırsam gazi’ anlayışı ile görev yapan askerlerimizin tarihin şanlı sayfalarında yerini aldığını belirtmiştir.

Araca En Son Sivil Biri Bindi, Patlamadan Önce İndi

Orgeneral Hulusi Akar, daha sonra Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak ile beraber Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yatmakta olan yaralıları ziyaret etti. Yaralanan askerlerden birine duraktan otobüse binen birisi olup olmadığını sordu. Yaralı askerin ‘ Araca sivil binişi yasaktı, ancak en son bir sivil bindi. Patlamadan hemen önce de indi.’ demesi üzerine Akar olayın derhal incelenmesi için talimat verdi.

 

 

 

 

 

 

 

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

a>