baş parmağınla işaret parmağını yan yana koy aradan çıkar bakalım bal parmağı kaç diş var yavsak

istanbul escort

Siirt’teki Bakır Madeninde Göçük; 3 Ölü, 13 İşçi Göçük Altında

Siirt’te meydana gelen göçük olayında 3 madenci öldü, 13 madenci ise göçük altında kaldı. Bakır madeninde ki heyelandan kaynaklandığı bildirilen göçükte iş makinelerinin de göçük altında kaldığı açıklandı.

Heyelandan Dolayı Çalışmalar Aksadı

Siirt’e bağlı Şilvan ilçesinin Maden köyünde Antlar inşaatın çalışması sırasında madende göçük meydana geldi. Saat 20:30’da oluşan göçükte ilk belirlemelerde 3 işçinin öldüğü, 13 işçinin de göçük altında kaldığı bildirildi. Madenin Ciner grubuna bağlı Park Elektrik’e ait olduğu öğrenildi. Zaman zaman yaşanan heyelandan dolayı arama kurtarma çalışmaları güçlükle sürdürülüyor.

madende-gocuk

Üzücü Olayla İlgili Siirt Valiliği Açıklama Yaptı

Siirt Valiliği Maden köyündeki bakır madeninde heyelan nedeniyle göçük meydana gelmiştir. Valilik olarak hemen kriz merkezi kurularak faaliyete geçirilmiştir. Arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Şu ana kadar 3 maden işçisinin cenazesine ulaşıldı. Kalan 13 maden işçisinin kurtarılması için çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir açıklamalarında bulundu. Göçükte 3 iş makinesi ve 8 tane de kamyon toprak altında kaldı. İşçilerin madende 3 vardiya ve 15 kişilik çalışma ekipleri olarak çalıştıkları açıklandı.

siirt-maden-gocuk

Valilik açıklamasında çevre illerden arama kurtarma ekipleri istendiği, AFAD ve Jandarma Birliklerinin çalışmalara aralıksız devam ettiklerini açıkladı. Heyelanın aşırı yağışlardan kaynaklandığını açıklayan Valilik, Erzurum AFAD arama- kurtarma ekiplerinin göçük bölgesine gelmek üzere olduklarını, Diyarbakır, Van, Bitlis, Batman, Siirt AFAD kurtarma ekipleri, Kızılay, Sağlık Bakanlığı UMKE ekibi ve maden şirketinin arama-kurtarma ekipleri ile jandarma arama-kurtarma ekiplerinin katılımı ile arama kurtarma çalışmaları aralıksız olarak sürdürülmektedir açıklamalarını ise gelişmelere neticesinde yaptı. Gece karanlıktan ve heyelanın devam etmesinden dolayı yavaş yapılan arama kurtarmalar günün ilk ışıklarıyla beraber tekrar hızlandı. Drone helikopterlerin havalandırılmasıyla facianın yaşandığı alan görüntülendi. Başbakan Binali Yıldırım Valilikten yaşanan göçük olayı ile ilgili bilgileri aldı.

madende-gocuk-oldu

2004 yılında açılan madenin açılışını Recep Tayyip Erdoğan, Emine Erdoğan, Abdülkadir Aksu ve Zekeriya Ergezen gerçekleştirmişti. Aynı madende 25 Temmuz’da da heyelan meydana gelmişti. Bu heyelanda sadece kamyon ve iş makineleri göçük altında kalmış, her hangi bir can kaybı yaşanmamıştı.

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

a>