baş parmağınla işaret parmağını yan yana koy aradan çıkar bakalım bal parmağı kaç diş var yavsak

istanbul escort

Şırnak’ta 25 Terörist Yakalandı

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Şırnakta çalışmalarını yürüten emniyet güçleri, 25 teröristi yakaladı. Teröristlerle birlikte birçok da mühimmata el konuldu.

Ülkemizde arka arkaya gelen hain saldırıların ardından emniyet birimleri terör örgütlerine yönelik operasyonlarını hızlandırdı. Ülke genelinde PKK ve DAEŞ başta olmak üzere bütün terör örgütleri üyelerinin yakalanılması için çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda 17-18 Aralık tarihlerinde Şırnak kent merkezinde gerçekleştirilen operasyonlarda 25 terörist yakalandı.

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, 25 örgüt üyesi ile birlikte 25 adet Ak- 47 kalaşnikof marka silah, 1 adet pompalı tüfek ve bin 800 Ak-47 kalaşnikof mermisi ele geçirildi.

Hain saldırılar sonrası operasyonlar yoğunlaştı

10 Aralık’ta Beşiktaş ile Bursaspor arasında oynanan Spor Toto Süper Lig mücadelesi sonrası maçta görevli polislere yönelik canlı bomba ve bombalı araç saldırıları gerçekleştirilmişti. Hain saldırıda 36 emniyet mensubu ile 8 vatandaş şehit düşmüştü. Türkiye bu saldırının acısını atlatamadan bu kez ateş Kayseri’de yürekleri yaktı. 17 Aralık’ta sabah saatlerinde çarşı iznine çıkan askerler hedef alınmıştı. Şehir merkezine hareket etmek üzere belediye otobüsüne binen er ve erbaşlar, otobüsün kırmızı ışıkta durduğu esnada saldırıya uğramıştı. Bombalı araçla gerçekleştirilen saldırıda 14 vatan evladı şehit düşmüştü.

Teröristlere Göz Açtırılmıyor

Yaşanan bu acı olayların ardında devlet yetkilileri terör örgütleriyle mücadelenin hız kesmeden devam edeceğini açıklamıştı. Ülkenin her noktasında tedbirlerini arttıran emniyet birimleri, PKK, DAEŞ, DHKP-C ve diğer terör örgütlerinin sempatizanlarının yakalanmasına yönelik operasyonlarını sıklaştırdı. Ülke içerisinde bu çalışmalar yürütülürken Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı birlikler de yurt içindeki ve yurt dışındaki örgüt kamplarını havadan bombalamaya devam etti.

Sosyal Medya Teröristleri De Yakalandı

Terör örgütü destekçilerine yönelik operasyonlar sosyal medyaya da ulaştı. Beşiktaş ve Kayseri’de yaşanan acı olaylar sonrasında sosyal medya hesaplarından teröristleri öven, terör olaylarının propagandasını yapan kişiler yakalandı. Gözaltına alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen zanlılar, Türkiye Cumhuriyeti’ni küçük düşürmek ve terör örgütü propagandası yapmak suçlarıyla tutuklandı. Emniyet birimleri bu tür paylaşımlarda bulunan kişi ya da hesapların kendilerine bildirilmesini istedi.

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

a>