Dizi Haberleri > Diriliş Ertuğrul yeni bölüm

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm izle.

05 Ekim 2015 - 05:24

TRT1 ekranında yeni sezona hızlı bir giriş yapan Diriliş Ertuğrul yeni sezon ilk bölümü ile nefesleri kesti. İşte yeni bölüm fragmanı ve tüm detaylar..
Anadolu’da Türkiye Selçuklu Devleti hüküm sürmektedir. Türkiye Selçuklu Devleti’nin başında Sultan Alâeddin Keykubat vardır. Sultan Alâeddin Keykubat, Selçuklu Devleti’ne en parlak dönemini yaşatmaktadır ama Cengiz Han’ın ordusu yavaş yavaş Rusya’dan Hindistan’a, Çin’denİran’a kadar bilinen dünyanın neredeyse yarısını işgal etmiş, Moğollar gözlerini Anadolu veAvrupa’ya dikmiştir.Herkes bilmektedir ki Moğol ordusu bunu başaracak dünyanın en büyük askeri gücüne sahiptir.
Noyan komutasındaki Moğol birliği Anadolu’nun doğusuna kadar gelmiştir. Selçuklu ile Moğollar arasında beklenen savaş için hazırlıkları başlatmıştır. Öte yandan Selçuklu Sultanı Alâeddin Keykubat Oğuz Boyları’yla birlikte Moğol’a karşı savaşma kararı almıştır. Bu amaçla en büyük Oğuz Boyları’ndan olan Kayılar ve Dodurgalılar, Doğu Anadolu sınırında serhat görevi üstlenmişlerdir.

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?