Dizi Haberleri > MYY Kösem: Bağdat Fatihi 4. Murat Sultan Murad Han (Metin Akdülger) Kimdir?

MYY Kösem: Bağdat Fatihi 4. Murat Sultan Murad Han (Metin Akdülger) Kimdir?

MYY Kösem: Bağdat Fatihi 4. Murat Sultan Murad Han (Metin Akdülger) Kimdir?

Muhteşem Yüzyıl Kösem Bağdat Fatihi 4. Murat dizisinin Sultan Murad Han karakterine Metin Akdülger hayat vermektedir. 2. sezonda Bağdat Fatihi 4. Murad dönemi konu olurken genç oyuncu Metin Akdülger 4. Murat karakteriyle yeni sezonda boy gösterecektir. Bir çok ünlü oyuncunun yer aldığı dizide Nurgül Yeşilçay ve […]

24 Eylül 2016 - 10:54

Muhteşem Yüzyıl Kösem Bağdat Fatihi 4. Murat dizisinin Sultan Murad Han karakterine Metin Akdülger hayat vermektedir. 2. sezonda Bağdat Fatihi 4. Murad dönemi konu olurken genç oyuncu Metin Akdülger 4. Murat karakteriyle yeni sezonda boy gösterecektir. Bir çok ünlü oyuncunun yer aldığı dizide Nurgül Yeşilçay ve Zeynep Farah Abdullah kadın başrol oyuncuları olarak dizide yer alıyor.

Metin Akdülger (4. Murat) Kimdir?

Türk sinema ve dizi oyuncusu 1 Ocak 1988 yılında Bursa’da doğdu. Küçük yaşlarda hayallerini kurduğu oyunculuk üzerine eğitimler aldı. Önce Yıldız Kenter’den eğitim aldı ve ardından birkaç özel oyunculuk dersi veren kurslarda eğitimine devam etti. Medcezir dizisiyle adından söz ettiren genç oyuncu dizide Orkun Civanoğlu karakterini canlandırmıştı.

myy-kosem-4-murad-kimdir

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?