Dizi Haberleri > Oyuncu Arda Kural’dan Geri Dönüş

Oyuncu Arda Kural’dan Geri Dönüş

Oyuncu Arda Kural’dan Geri Dönüş

Bir zamanların en yakışıklı en ünlü oyuncusu iken geçirdiği hastalık yüzünden ekranlardan uzaklaşan oyuncu Ahmet Kural geri dönüyor. Oyuncuya konulan Şizofreni tanısından sonra sokaklarda yaşamaya başlayan Kural ailesini terk etmişti. Oyuncu Ahmet Kural, Magazin D ekiplerine açıklamalarda bulundu. Yaşamıyla ilgili konuşan yakışıklı oyuncu son oynadığı […]

21 Temmuz 2016 - 10:54

Bir zamanların en yakışıklı en ünlü oyuncusu iken geçirdiği hastalık yüzünden ekranlardan uzaklaşan oyuncu Ahmet Kural geri dönüyor. Oyuncuya konulan Şizofreni tanısından sonra sokaklarda yaşamaya başlayan Kural ailesini terk etmişti.

Oyuncu Ahmet Kural, Magazin D ekiplerine açıklamalarda bulundu. Yaşamıyla ilgili konuşan yakışıklı oyuncu son oynadığı korku filmine değindi. Köyde geçen filmde bir hayaletle ilgili olan konusunun detaylarını anlattı.

Sağlık durumu hakkında çok daha iyi durumda olduğunun kanaatinde. Yaşadıklarının tükenmişlik sedromu olduğunu söylerken güvendiği insanların çok fazla olduğunu dile getirdi. Bu yüzden de çok samimi olmamak gerektiği yönünde pişman olduğu gözüküyor.

Senaryo yazarak yapımcı olmak isteyen Kural yeniden televizyon dünyasına geri dönüyor.

Arda Kural Kimdir?

12 Nisan 1980’de Yalova’da doğan Kural, Yalova Endüstri Meslek Lisesi’nde kimya bölümünü okudu. Ardından sinema eleştirmenliği ve dramaturji eğitimi aldı. Profesyonelliğe kendi kurduğu tiyatrolarda kendi yazdığı Belirtisiz Nesneler, Ben Değil Kendim, Dokuz Köyden Kovulmak, Siyah Mizah ve Aşk gibi oyunlarda rol aldı.

Buradan ilk dizi hayatına geçen oyuncu 1999’da Altay rolüyle Eyvah Kızım dizisinde Leonardo DiCaprio’ya olan benzerliğiyle tanındı. 2003’te Lise Defteri Ediz rolü, 2005’te ise Emret Komutanım dizisinde Posta Ferit rolünde oynadı.

Tamda herşey yolunda giderken psikoz belirtileri ortaya çıkınca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesine kaldırılarak uzun bir süre oyunculuğu bıraktı.

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?