reklam

Payitaht Abdülhamid Dizisi Oyuncuları Konusu Karakterleri

Payitaht Abdülhamid Dizisi Oyuncuları Konusu Karakterleri

Çok yakında Trt 1 ekranlarında 2. Abdülhamid dönemi başlıyor. Payitaht Abdülhamid adıyla yeni sezona merhaba diyecek olan yeni dizinin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Payitaht Abdülhamit’in oyuncu kadrosu ve detaylı bilgileri haberin devamındadır.

Osmanlı İmparatorluğu’nun 34. padişahı olan II. Abdülhamid bunalımlı bir dönemde tahta çıkmıştır. Abdülhamid, Batı’ya karşı dengeci olurken Doğu’ya karşı İslamcı politikalar izlemiştir. Ayrıca ülke içinde mutlakiyeti güçlendirmiştir. 2. Abdülhamid dönemini konu alan dizinin Ocak ayı içerisinde ekranlara gelmesi bekleniyor. Yapımcılığını Es Yapım’ın üstlendiği dizinin yeni sezona yetiştirilmek adına yoğun tempo içinde olduğunu söyleyebiliriz

Payitaht Abdülhamid Konusu

Abdülhamid Han’ın kalkınma projelerinde nasıl engellenmeye çalışıldığı işlenecek.

Payitaht Abdülhamid Fragmanı

Payitaht Abdülhamid Oyuncuları;

Bülent İnal (Abdülhamid Han);

Türk oyuncu 19 Mayıs 1973 Şanlıurfa Hilvan doğumludur. Eğitimini 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro ve Oyunculuk Ana Sanat Dalı bölümünde tamamladı. Televizyon dünyasıyla 1997 senesinde tanıştı. İlk kez Yasemince adlı komedi dizisiyle kariyer başlangıcı yaptı. Ihlamurlar Altında adlı televizyon dizisiyle çıkış yakalayan başarılı oyuncu en son Kanal D ekranlarında bu sezon erken final yapan Babam ve Ailesi dizisinde yer almıştı.

payitaht-bulent-inal

İbrahim Kendirci;

Türk oyuncu 9 Eylül 1986 yılında Gaziantep’de doğdu. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında aldı. Kavak Yelleri dizisiyle oyunculuk kariyerine başlayan başarılı oyuncu henüz daha ilk deneyiminde adını duyurdu. Yakışıklı oyuncu Kavak Yelleri’yle 4 sezon geçirdikten sonra Yol Ayrımı ve Sevdaluk dizilerinde rol aldı.

Akın Akınözü;

1 Ocak 1990 Ankara doğumlu Türk oyuncu CRAFT Oyunculuk Atölyesinde oyunculuk eğitimleri aldı. 2014 yılında Azrail isimli sinema filmiyle oyunculuğa başladı. Ardından Muhteşem Yüzyıl’da bir sezon geçirdikten sonra bu sezon erken final yapan Arkadaşlar İyidir dizisinde rol aldı.

Elif Özkul (Fehime Sultan);

Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nde oyunculuk eğitimi alan genç oyuncu, henüz daha kariyerinin başındadır. Kara Sevda ve Kiralık Aşk gibi dizi projelerinde rol almıştır.

Saygın Soysal;

21 Mayıs 1982 Trabzon doğumlu Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında aldı. Televizyon dünyasında Recep Tayyip Erdoğan karakteriyle rol aldığı Hatırla Sevgili dizisinde tanındı. Daha sonra Asi, Muhteşem Yüzyıl ve Kara Para Aşk gibi önemli projelerde yer aldı.

Hakan Boyav;

Türk oyuncu 10 Ocak 1964 İzmir doğumludur. Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünde aldı. Bir çok ilin Devlet Tiyatrosunda görev aldı. Daha sonra televizyon dünyasına adım atan başarılı oyuncu ilk olarak Asmalı Konak dizisinde rol aldı. Ardından rol aldığı Kurtlar Vadisi Pusu dizisiyle tanındı.

Gözde Kaya;

Türk oyuncu 13 Ağustos 1988 Antalya doğumludur. Oyunculuk kariyerine bir restoranda tanıştığı Nihat Odabaşı sayesinde başlangıç yapmıştır. Önce reklam filmlerinde ardından dizilerde rol almaya başladı. Kalbim Seni Seçti televizyon dizisiyle çıkış yakalayan güzel oyuncu ardından rol aldığı Uçurum ile tanındı.

Özlem Conker;

1 Temmuz 1973 Ankara doğumlu Türk oyuncudur. Hollanda, Tilburg şehrinde Opleidingscentrum Speciale Onderwijszorg’da eğitimini tamamladı. Televizyon dünyasında 2002 yılında rol aldığı Kınalı Kar dizisiyle tanındı.  Daha sonra bir çok dizide rol alarak adını sıkça duyuran başarılı oyuncu Ömre Bedel ve Karagül dizileriyle ününe ün kattı.

Berkan Şal;

Türk oyuncu 1 Ocak 1969 Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro ve Oyunculuk Bölümünde eğitimini tamamladı. Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi dizisiyle oyunculuğa başladı. Behzat Ç.’deki performansıyla tanınan oyuncu daha sonra Kod Adı Reaksiyon ve 46 Yok Olan projelerinde yer aldı.

Can Sipahi;

20 Ocak 1988 İstanbul doğumlu Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Üniversite eğitimini Sabancı Üniversitesi Üretim Mühendisliği Bölümününde aldı. Şimdilerde ise Bahçeşehir Üniversitesi Oyunculuk Bölümünde master yapmaktadır. 2009 yılında kariyerinin ilk adımını Ah Kalbim dizisiyle atarak oyunculuğa başlangıç yaptı. Ardından rol aldığı Öğretmen Kemal, Güneşi Beklerken, İntikam ve Aşk Yeniden dizilerinde gösterdiği performansıyla ekranlarda beğeni topladı.

Payitaht Abdülhamid Nerede Çekiliyor?

İzmit, Seka Film Platosu’nda çekimler başlarken o döneme ait kurgular hazırlandı. Hatta Yıldız Sarayı’nın bir kaç yeri tıpatıp benzetildi.

Payitaht Abdülhamid Ne Zaman Başlıyor;

Yeni dizi Şubat ayı itibarıyla başlayacak.

Payitaht Abdülhamid Hangi Kanalda;

Abdülhamid’in hayatının işleneceği yeni dizi TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

Share
3187 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Payitaht Abdülhamid Dizisi Oyuncuları Konusu Karakterleri” için 1 yorum

  1. kenan yam : diyor ki:

    Yardımcı dizi oyuncusu bende bu porejede yer almak isterim
    Pendik filinta oyuncusu 05078588769.