Dizi Haberleri > Payitaht Abdülhamid Hiram Kim? Berkan Şal Yeni Dizisi

Payitaht Abdülhamid Hiram Kim? Berkan Şal Yeni Dizisi

Payitaht Abdülhamid Hiram Kim? Berkan Şal Yeni Dizisi

Behzat Ç dizisi ile ekranlarda tanınan başarılı oyuncu Berkan Şal, TRT 1’in yeni dizisi Payitaht Abdülhamid’le ekranlara dönüyor. Bülent İnal’ın başrolünde yer aldığı dizide Hiram karakterini canlandıracak. Berkan Şal’ın dizideki rolü ve biyografisini haberin devamından öğrenebilirsiniz. Payitahta Vatikan tarafından gönderilmiş bir papaz! Papazlıktan çok ajanlıkta […]

23 Şubat 2017 - 18:57

Behzat Ç dizisi ile ekranlarda tanınan başarılı oyuncu Berkan Şal, TRT 1’in yeni dizisi Payitaht Abdülhamid’le ekranlara dönüyor. Bülent İnal’ın başrolünde yer aldığı dizide Hiram karakterini canlandıracak. Berkan Şal’ın dizideki rolü ve biyografisini haberin devamından öğrenebilirsiniz.

Payitahta Vatikan tarafından gönderilmiş bir papaz! Papazlıktan çok ajanlıkta mahir. İlk cinayetini 4 yaşında işledi. Onu görenler merhametli sanabilir ama oldukça kurnazdır. Onun için her cinayet tanrıya bir adaktır!

Türk oyuncu 1 Ocak 1969 yılında Ankara’da doğmuştur. Eğitimini Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Fenomen dizi Behzat Ç ile oyunculuğa başlayan Berkan Şal, kariyerinin ilk projesinde ekranlarda tanınmıştır. Daha sonra ise Kod Adı Reaksiyon ve 46 Yok Olan isimli dizilerin kadrosunda yer almıştır.

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?