Dizi Haberleri > Payitaht Abdülhamid Mahmud Paşa Kimdir? Gerçek Adı?

Payitaht Abdülhamid Mahmud Paşa Kimdir? Gerçek Adı?

Payitaht Abdülhamid Mahmud Paşa Kimdir? Gerçek Adı?

Son olarak Kış Güneşi dizisinde izlediğimiz Hakan Boyav, TRT 1’in yeni dizisi Payitaht Abdülhamid’le ekranlara dönüyor. Başarılı oyuncu Osmanlı Paşa’larından Mahmut Paşa karakterini oynayacak. Osmanlı Paşa’sı Mahmud’a göre devlet Batı’ya teslim edilmeli. Seneler evvel adı Sultan Abdülhamid’e karşı darbeye karışsa da Adülhamid kendisini affetmiştir. Mahmut […]

21 Şubat 2017 - 12:06

Son olarak Kış Güneşi dizisinde izlediğimiz Hakan Boyav, TRT 1’in yeni dizisi Payitaht Abdülhamid’le ekranlara dönüyor. Başarılı oyuncu Osmanlı Paşa’larından Mahmut Paşa karakterini oynayacak.

Osmanlı Paşa’sı Mahmud’a göre devlet Batı’ya teslim edilmeli. Seneler evvel adı Sultan Abdülhamid’e karşı darbeye karışsa da Adülhamid kendisini affetmiştir. Mahmut Paşa, geçmişinde ki karanlıktan tekrardan doğuyor.

Türk oyuncu 10 Ocak 1964 senesinde İzmir’de doğdu. Eğitiminiz 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamladı. Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay’ın başrollerini paylaştığı asmalı Konak dizisiyle oyunculuğa başladı. Uzun süre rol aldığı Kurtlar Vadisi Pusu dizisi ile ekranlarda tanındı. Daha sonra ise sırası ile Hanımın Çiftliği, Beyaz Karanfil, Kehribar ve Kış Güneşi isimli yapımların kadrosunda yer aldı.

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?