Dizi Haberleri > Umuda Kelepçe Vurulmaz (Serdar Orçin) Kimdir?

Umuda Kelepçe Vurulmaz (Serdar Orçin) Kimdir?

Umuda Kelepçe Vurulmaz (Serdar Orçin) Kimdir?

Serdar Orçin, 2016-2017 sezonunda Fox Tv de yayınlanacak olan yeni dizi Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisine katıldı. En son Oyunbozan dizisinde rol alan başarılı oyuncu yeni sezonda Fox Tv’de Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisine hayat verecektir. Umuda Kelepçe Vurulmaz (Serdar Orçin) kimdir? 1976 yılında Bayburt’ta doğdu. Tiyatro ile Mehmed […]

02 Eylül 2016 - 19:35

Serdar Orçin, 2016-2017 sezonunda Fox Tv de yayınlanacak olan yeni dizi Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisine katıldı. En son Oyunbozan dizisinde rol alan başarılı oyuncu yeni sezonda Fox Tv’de Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisine hayat verecektir.

Umuda Kelepçe Vurulmaz (Serdar Orçin) kimdir?

1976 yılında Bayburt’ta doğdu. Tiyatro ile Mehmed Beyazıd Lisesin’de tanıştı çok sevdiği tiyatrodan vazgeçmek istemediği için, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatrosunda eğitimine devam etti. 1999 yılında da tiyatro eğitimini bitirerek okuduğu okuldan mezun oldu. 2000 yılında ise İstanbul Şehir Tiyatrosuna girdi. Oyunculuk hayatı boyunca İstanbul Şehir Tiyatroları’nın yanı sıra pek çok Tiyatro’da çalıştı. Çalıştığı tiyatrolardan bazları İstanbul Devlet Tiyatrosu, D.A.T. production, Yayla Sanat Merkezi, Yeditepe Oyuncuları,İstanbul Kraliyet Tiyatrosu’dur. İstanbul Kraliyet Tiyatrosu’nun kuruluş çalışmalarında bulunmuş ve ilk oyununda Serdar Orçin de oynamıştır. 2000 yılından bu yana yeni dönem Türk Sineması’nda onlarca sinema filminde oynamıştır. Ulusal festivallerin yanında Cannes, Montreal, BFI London gibi uluslararası festivallerde başarı kazanmış pek çok yapımlarda yer almıştır. Başrolünü paylaştığı “CAN” filmi Sundance Film festivali uluslararası yarışma bölümüne Türkiye’den katılan ilk film olup Jüri özel ödülüne layık görülmüştür. Aynı zamanda televizyonda dizi filmlerde de oyunculuk yapmaktadır. Son dizisi Oyun Bozan ile izleyici ile buluşmayı beklemektedir.

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?