Dizi Haberleri > Ütopya Almanya da İptal Edildi

Ütopya Almanya da İptal Edildi

Ütopya Almanya da İptal Edildi

Türkiye’de ki formatına benzer olan Ütopya, Almanya da yeterli reyting alamadığı için iptal edildi.

22 Temmuz 2015 - 15:17

Türkiye’de Ütopya adı ile TV8’de yayınlanan formatına benzer yarışma programı, Almanya’da yayın yapmakta olan Sat.1 kanalı yayından kaldırdı.

Alman televizyonunda Newtopia ismine sahip olan yarışma programıdır ve Türk televizyonunda yayınlanmakta olan Ütopya’ya benzer bir formata sahiptir.

Konusu ise; Yarışmacılardan bir yıl içerisinde izole edilmiş bir alanda kendi medeniyetlerini kurmaları beklenmektedir. Almanya’da yayınlanan yarışma programı olan Ütopya, beklenen izleyici sayısını alamadığı için tek seçenek yarışmanın iptal edilmesi oldu.

John de MolJohn de Mol Kimdir?

24 Nisan 1955 yılında Hollanda da doğdu ve Medya Kralı olarak isimlendirildi. Türkiye de yayınlanan başta Ütopya olmak üzere bir çok yarışma programlarının yaratıcısı ve geliştiricisidir.

Ayrıca Ütopya sadece Almanya değil, Almanya’nın yanı sıra Çin, Hollanda ve de Amerika da ekrana geliyordu. Ütopya’nın Amerika formatı ise geçtiğimiz aylarda Fox tarafından iptal edilmişti.

Almanya da yayınlanmakta olan Ütopya yarışma programının son bölümünü ise Cuma günü son kez ekranlarda göreceğiz.

Sat.1Sat.1 nedir?

1 Ocak 1984’de kurulan Alman televizyon kanalıdır. Ayrıca Almanya’nın ise ilk özel televizyonudur. Ve de bir çok “Almanya’nın Sesi” gibi John de Mol tarafından yaratılan yarışma programı yayınlanmaktadır. 1984 yılında PKS adıyla yayına başlamıştır. Sat.1 adını ise 1985 yılında almıştır.

Kısaca Ütopya;

Ütopya

Ütopya 15 kişinin oluşturduğu toplum tasarısıdır. Türkiye’de TV8 kanalında yayınlanmaktadır.
Ütopya her çarşamba TV8 de ekranlara gelmektedir.
Kendi yaşamlarını sürdürebilmek için kıyasıya Mücadeleye atılacak yarışmacılar.

YORUM YAP

(1 Yorum var)

  • Ütopya Diyalogları

    hiç bitmeyen yarışma yapmışlar –> ütopya. vallahi biz ‘acun abi ben almanya’dan geldim, size beatbox yapıcam’ diyen çocuğu özledik!.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?