reklam

Vatanım Sensin Hilal Ölecek mi? Öldü mü? Miray Daner Diziden Ayrılıyor mu?

Vatanım Sensin Hilal Ölecek mi? Öldü mü? Miray Daner Diziden Ayrılıyor mu?

İzmir’i işgal dönemini anlatan yeni dizi Vatanım Sensin’in bu akşam ki bölümünde Yunan Cephanesini yağmalayan kişi olarak tutuklanan Hilal’in idam edilmesine karar verilir. Kararı veren Vasili, darağacının kurulmasını ister.

Hilal’in idam haberiyle Cevdet ile Azize kahrolurken, Cevdet kendi işlediği suç yüzünden kızının tutuklanması üzerine harekete geçer. Ayrıca Halide Edip’in önderliğinde Hilal için etten duvar örülür. Hilal’in idam sırasında Cevdet’in kendini ortaya atmasıyla Hilal idam cezasından kurtulur.

Cevdet’in asıl imtihanı şimdiden sonra başlar çünkü Cevdet hem ailesine hemde vatanına karşı büyük bir sınavdan geçmek üzeredir. Cevdet ortadan kaybolan silahları bir an önce bulmak zorundadır aksi takdirde silahlar Yunanların eline geçerse bu Osmanlı Devleti’nin sonu anlamına gelmektedir. Yunanlardan önce silahları ele geçirmek isteyen Cevdet bulduğu ipucu üzerinden ilerler. Miralay Tevfik camide öldürdüğü rütbeli askerlerin ardından bir ipucu bıraktığının farkında değildir. Cevdet Albay’ın Mustafa Kemal Paşa‘yı andığı yeni bölümde Azize kocasından boşanmak ister. Cevdet Azize’nin ayrılma isteğini kabul eder. Cevdet’in bu tavrı her şeye rağmen Azize’yi oldukça üzer.

Share
586 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ