Dizi Haberleri – Dizi Fragmanları – Oyuncu Haberleri

Vatanım Sensin Oyuncular Konusu Oyuncu Kadrosu ve Biyografileri

O 3 medya yapımcılığında Kanal D için hazırlanan yeni dizi Vatanım Sensin Ne Zaman Yayınlanacak? Her perşembe günü yayınlanacak olan yeni dizi bu akşam ikinci bölümüyle ekranlara geliyor. Başrollerini Halit Ergenç ve Bergüzar Korel çiftinin paylaşacağı dizide karı koca ekranlarda birlikte rol alıyor. Yeni dizi Vatanım Sensin’in oyuncularını, konusunu ve tüm detaylarını buradan öğrenebilirsiniz. Vatanım Sensin her Perşembe akşamı Kanal D […]

Vatanım Sensin Oyuncular Konusu Oyuncu Kadrosu ve Biyografileri
01 Aralık 2016 - 11:18 'de eklendi.

O 3 medya yapımcılığında Kanal D için hazırlanan yeni dizi Vatanım Sensin Ne Zaman Yayınlanacak? Her perşembe günü yayınlanacak olan yeni dizi bu akşam ikinci bölümüyle ekranlara geliyor. Başrollerini Halit Ergenç ve Bergüzar Korel çiftinin paylaşacağı dizide karı koca ekranlarda birlikte rol alıyor. Yeni dizi Vatanım Sensin’in oyuncularını, konusunu ve tüm detaylarını buradan öğrenebilirsiniz.

Vatanım Sensin her Perşembe akşamı Kanal D ekranlarında saat 20:00’dan itibaren izleyici karşısına çıkacak. O 3 medya Türkiye piyasasına Gecenin Kraliçesi ile hızlı bir giriş yaparak son zamanlarda isminden sıkça bahsettirdi. Yeni dizinin senaryosunu Necati Şahin ve Nuran Evren Şit kaleme alıyor.

Vatanım Sensin Nerede Çekiliyor?

İzmir’in yaşadığı işgal dönemini ekranlara yansıtılacak sahnelerin çekimleri İstanbul yakınlarında kurulan büyük platoda ve İzmir, Ayvalık gibi dönemin dokusunu yaşatacak alanlarda çekimler başladı. Çekimlerin İzmir ve Ayvalık’ta ki çekimleri tamamlandı. Dizi sezon boyunca İstanbul yakınlarında ki platoda çekimlerini sürdürecektir.

Vatanım Sensin Konusu

Kayınvalidesi ve üç çocuğuyla zorlu mücadelenin ortasında kendini bulan Azize, çok sevdiği kocasının yokluğu ve zorluklarla çocuklarını yetiştirir. 1919 senesinde Yıldız gözü yükseklerde güzeller güzeli genç bir kız, Hilal ise mücadeleci memleket sevdalısı genç bir kız olmuştur. Ali Kemal’de aşk acısı çeken serseri mayındır. Her birinin derdiyle ayrı ayrı uğraşmaya çalışan Azize, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberiyle sarsıntı yaşarlar. Bilmiyorlar ki bu işgalin onlara kaybettikleri birini geri vereceğini, ancak umulmadık bir biçimde.

Art arda mağlubiyetle biten savaşlardan yorgun düşmüş bir milletin, sonuncu en büyük sınavına hazırlandığı 1919 senesinin baharı Cevdet ve Azize’nin dönüm noktası olacaktır. Düşman gölgesinde tekrar yolları kesişecek ve bu kesişme yüzünden hayatları tekrar tepetaklak olacaktır. Bir yandan zafer diğer yandan mağlubiyetler görecekler. Hem ayrılıklar hemde kavuşmalar yaşayacaklar. Azize ve Cevdet’in hikayesi ülkenin küllerinden yeniden doğan kaderiyle yazılacak. Vatanım Sensin; Savaş ortamında her şeye rağmen aşklarını yeniden yeşerten ve  bir arada kalmaya çabalayan ailenin esaretten özgürlüğe doğru yol aldığı hayat hikayesi anlatılıyor.

Balkan Harbi ve İzmir’in işgal dönemini konu alan dizide hem vatanı hemde aşkı uğruna savaş veren bir askerin hayatını anlatmaktadır. Kimin kahraman kimin hain olduğunun asla ilk bakışta anlaşılmayacağı savaşta parçalanmış ailenin tekrardan bir araya gelmesi anlatılıyor. Bir tarafta Vatan mı, ailen mi? sorusuyla imtihan edilecek Yüzbaşı Cevdet’in, diğer tarafta ise Cevdet’e olan sevgisiyle sınanacak olan Azize’nin hikayesini konu oluyor.

Vatanım Sensin Fragmanı

Vatanım Sensin Oyuncuları

vatanim-sensin-oyunculari-11

vatanim-sensin-oyunculari-22

vatanim-sensin-oyunculari-33

Halit Ergenç (Cevdet YüzbaşıKimdir?

vatanim-sensin-cevdet

30 Nisan 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1996 yılında yayınlanan Kara Melek adlı dizide başrol oynamış ve bu dizi ile tanınmıştır. Asıl çıkış yapmasını sağlayan dizi ise 2006 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan başrollerini Bergüzar Korel ile paylaştığı dizi olan Binbir Gece’dir. Bu dizide Onur karakterini canlandırmıştır. Daha sonra bir çok dizi ve filmde yer alan oyuncu son olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde Sultan Süleyman karakterini oynamış ve hafızalarda yer etmiştir.

Vatan haini halit ergenç

 

Bergüzar Korel (Azize) Kimdir?

vatanim-sensin-azize

İstanbul doğumlu Korel 27 Ağustos 1982 tarihinde dünyaya gelmiştir. İlk oyunculuğuna 1998 yılında Kırık Hayatlar dizisinde başlamıştır. Başarılı oyuncu Binbir Gece ve Karadayı dizileriyle ekranların sevilen yüzü olmayı başarmıştır. Binbir Gece dizisinde rol aldığı Halit Ergenç ile evlidir.

berguzar-korel-kimdir

Şebnem Hassanisoughi (Eftelya) Kimdir?

vatanim-sensin-eftalya

İstanbul doğumlu Hassanisoughi 07 Aralık 1985 yılında dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı ve daha sonra Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans Program eğitimleri almıştır. Oyunculuk kariyerine Sessiz Gemiler dizisiyle başlayan başarılı oyuncu bir çok dizi ve filmde rol aldı. Güzel oyuncu Tatar Ramazan dizisi ile çıkış yakaladı.

sebnem-hassanisoughi-kimdir

Onur Saylak (Tevfik) Kimdir?

vatanim-sensin-tevfik

Ankara doğumlu Saylak 12 Mayıs 1977 tarihinde dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okurken İletişim Fakültesi Tiyatro Topluluğunda Tiyatro yapmaya başladı. Daha sonra oyuncu olmaya karar veren Saylak Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde okumaya devam etti. Tiyatro ile kariyerine başladıktan sonra bir çok dizi ve filmde rol aldı. Dizi hayatına 2000’li yıllarda Bizim Halleri dizisi ile başlangıç yaptı. Gönülçelen dizisi ile çıkış yakalayan başarılı oyuncu kendisi gibi oyuncu olan Tuba Büyüküstün ile evlidir.

onur-saylak-kimdir

Baki Davrak (Vasili) Kimdir?

vatanim-sensin-vasili

Türk tiyatro, sinema dizi oyuncusu 1 Ocak 1971 Almanya Bad Sackingen doğumludur. Türk asıllı Alman vatandaşı olan başarılı oyuncu kariyerine Tiyatro oyunculuğu yaparak başladı. Almanya’da başladığı oyunculuğuna Türkiye’de devam ettiren Davrak bir çok sinema filminde rol aldı.

vatanim-sensin-baki-davrak-kimdir

Celile Toyon (Hasibe) Kimdir?

vatanim-sensin-hasibe

Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu 3 Ekim 1944 İstanbul doğumludur. Harbiye Özel Sanat Okulu ve İstanbul Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Amatör olarak 1962 yılında tiyatro oyunculuğuna başladı. Yeşilçamın efsane ismi kariyeri boyunca birçok sinema filmi ve dizilerde rol aldı. Zübük, Üç Kağıtçı, Züğürt Ağa gibi yeşilçam filmlerinin yanı sıra Kalbim Ege’de Kaldı dizisinde Irız Nene karakteriyle tanındı.

vatanim-sensin-celile-toyon

Boran Kuzum (Leon) Kimdir?

vatanim-sensin-leon

17 Şubat 1993 İstanbul doğumlu Kuzum, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü ve Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümünde eğitimi almıştır. Kariyerinde Analar ve Anneler dizisiyle birlikte Muhteşem Yüzyıl Kösem kadrosunda yer almıştır.

vatanim-sensin-boran-kuzum

Pınar Deniz (Yıldız) Kimdir?

vatanim-sensin-yildiz

10 Kasım 1994 doğumlu Deniz, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunudur. 2014 yılında başladığı oyunculuk kariyerinde Sil Baştan (Evrim), Beyaz Yalan (Azra) ve Günebakan dizilerinde rol almıştır.

vatanim-sensin-pinar-deniz-kimdir

Miray Daner (Hilal) Kimdir?

vatanim-sensin-hilal

Türk dizi ve sinema oyuncusu 15 Ocak 1999 İstanbul doğumludur. 4 sezon rol aldığı Papatyam dizisiyle oyunculuğa adım attı. Daha sonra Zil Çalınca ve Medcezir dizisiyle ekranlarda tanındı. Genç oyuncunun ayrıca Çınar Ağacı ve Arkadaşım Max adlı sinema filmleri kariyeri bulunuyor.

vatanim-sensin-miray-daner-kimdir

Senan Kara (Veronika) Kimdir?

vatanim-sensin-veronikavatanim-sensin-veronika-kimdir

Kubilay Aka (Ali Kemal) Kimdir?

vatanim-sensin-ali-kemal

vatanim-sensin-ali-kemal-kim

Hakan Salınmış (Eşref) Kimdir?

Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu 3 Nisan 1964 Ankara doğumludur. Tiyatro eğitimini Altındağ Belediye Tiyatrosu’nda almıştır. Kariyerine tiyatro ile başlayan usta oyuncu bir çok dizi ve filmlerde rol aldı. Bizim Evin Halleri, Aliye, Deniz Yıldızı, Çocuklar Duymasın, Sevdaluk, Şeref Meselesi ve son olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem dizilerinde rol almıştır.

vatanim-sensin-hakan-salinmis-kimdir

Ahmet Tansu Taşanlar Kimdir?

Türk dizi ve sinema oyuncusu 31 Mayıs 1984 Ankara doğumludur. Selçuk Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. 2009 yılında Küçük Kadınlar dizisiyle oyunculuğa başlangıç yaptı. Başarılı oyuncu daha sonra Bir Bulut Olsam, Muhteşem Yüzyıl, Yalancı Bahar, İzmir Çetesi, Kara Para Aşk ve son olarak Analar ve Anneler dizilerinde rol aldı.

vatanim-sensin-ahmet-tansu-tasanlar-kimdir

Aslı Omağ (Marika) Kimdir?

Türk Sinema ve dizi oyuncusu 31 Temmuz 1969 İstanbul doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera bölümü mezunudur. Başarılı oyuncu 2003 yılında oyunculuğa Hayat Bilgisi dizisiyle başlangıç yaptı. Daha sonra Binbir Gece, Akasya Durağı, Papatyam, Dedemin Dolabı, Yağmurdan Kaçarken ve Kalbim Ege’de Kaldı dizileriyle adını sıkça duyurdu.

vatanim-sensin-asli-omag-kimdir

Ercan Yazgan (Hristo) Kimdir?

Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu 4 Nisan 1946 Sinop doğumludur. Tiyatro ile başlayan oyunculuk kariyerinde bir çok sinema ve dizilerde rol aldı. Bizimkiler dizisiyle tanınan Kapıcı Cafer karakterini canlandıran usta isim 9 sezon Bizimkiler dizisine hayat verdi. Başarılı oyuncu son olarak Hanımın Çiftliği ve ardından İffet dizisinde rol aldı.

vatanim-sensin-ercan-yazgan-kimdir

Ege Tanman (Moris Lord) Kimdir?

Genç oyuncu 26 Şubat 1998 Bursa doğumludur. Lise öğrencisi Tanman, küçük yaşta başladığı oyunculuk kariyerinde bir çok televizyon dizisinde rol aldı. İlk olarak 2002 yılında Kınalı Kar dizisiyle başladığı oyunculuk kariyerinde daha sonra Büyük Buluşma, Acemi Cadı, Arka Sokaklar, Bez Bebek, Parmaklıklar Ardında, Leyla ve Mecnun, Şubat ve Ben de Özledim adlı dizilerde rol almıştır.

vatanim-sensin-lord-kimdir

Mert Denizmen (Yinon);

vatanim-sensin-yinon-kimdir

Yasemin Szawlowski (Eleni);

vatanim-sensin-eleni-kimdir

ve Emre Şen (Hacimihalis) yer alıyor.

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER