Dizi Haberleri > Yeni Gelin Kalender Ağa Kimdir? Mustafa Avkıran Yeni Dizisi

Yeni Gelin Kalender Ağa Kimdir? Mustafa Avkıran Yeni Dizisi

Yeni Gelin Kalender Ağa Kimdir? Mustafa Avkıran Yeni Dizisi

Tolga Mendi ve Brezilyalı güzel oyuncuyla başrolleri paylaşacak olan Mustafa Avkıran, Show Tv’nin yeni dizisi Çoban Yıldızı ile ekranlara geri dönüyor. Ünlü oyuncu Mustafa Avkıran dizide Türkmen Reisi Kalender Ağa karakterini oynayacak. Bozok Aşireti’nin Mezopotamya Yürekli Türkmen Reisi.. Dağ gibi, kale gibi dimdik dursa da, evlatları […]

14 Şubat 2017 - 16:40

Tolga Mendi ve Brezilyalı güzel oyuncuyla başrolleri paylaşacak olan Mustafa Avkıran, Show Tv’nin yeni dizisi Çoban Yıldızı ile ekranlara geri dönüyor. Ünlü oyuncu Mustafa Avkıran dizide Türkmen Reisi Kalender Ağa karakterini oynayacak.

Bozok Aşireti’nin Mezopotamya Yürekli Türkmen Reisi.. Dağ gibi, kale gibi dimdik dursa da, evlatları için kireç taşı misali ufalanır yüreği.. Koca Aşireti, tek lafıyla hizaya sokar sokmasına da, üç kadınla baş etmek kolay mı? Mezopotamya yürekli dediysek boşuna demedik.

Türk oyuncu 1 Ocak 1960 Gaziantep doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunlarındandır. Kınalı Kar dizisinde Cabbar Ağa karakteriyle ekranlarda tanınan başarılı oyuncu en son Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da rol almıştı. Kariyeri boyunca bir çok dizi ve sinema filmlerinde rol alan ünlü oyuncu sırasıyla Yılan Hikayesi, Kınalı Kar, Ezo Gelin, Yaprak Dökümü, Kuzey Güney, Kaçak ve Filinta gibi dizi projelerinde sahne aldı.

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?