baş parmağınla işaret parmağını yan yana koy aradan çıkar bakalım bal parmağı kaç diş var yavsak

istanbul escort

6.007 Öğretmen Görevlerine İade Edildi

Türkiye, 15 Temmuz 2016’da yaşadığı kanlı gecenin mimarlarına karşı mücadelesini sürdürürken; bu kapsamda kamunun her alanında görevden ihraçlar sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı, TSK , Maliye, Polis ve Jandarma da görevden alımlar hız kesmeden devam ederken; son dakika haberi olarak Milli Eğitim Bakanlığından 6 bin 7 öğretmenin göreve iadesi yapıldı. Fethullah Gülen yapılanmasıyla bağlantılı olduklarına dair şüphe uyandıran kamu personelleri tek tek açığa alınırken; haber merkezlerimize altı bin yedi öğretmenin görevlerine iade edildiği bilgisi düştü.

Turkey's newly elected Parliamentary Speaker Yilmaz addresses the Turkish parliament in Ankara

15 Temmuz gecesinin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal kapsamında FETÖ yapılanmasıyla mücadele adı altında tüm bakanlıklarda ve kamu kuruluşlarında yapılan görevden ihraçlar sürerken; bu yapılanmanın kirli işlerinde bulunmayan kişiler için umut olan bu haberlerin devamının gelmesi bekleniyor.

Ancak şu da unutulmamalıdır ki görev iadeleri demek bu öğretmenlerin tamamıyla aklandığı ve bu sürecin bittiği anlamına gelmediğini göz ardı etmemeli

Açıklamanın devamı şu şekilde:

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre terör örgütü bağlantısı sebebiyle açığa alınan altı bin yedi öğretmenin; görevlerine dönmesinde bir sakınca görülmediği ve bu kapsamda Türkiye genelinde görevden alınan altı bin yedi öğretmenin pazartesi gününden itibaren işlerinin başına dönebilecekleri belirtilmiştir.

ogretmen-iadeleri

Göreve dönme hakkı verilen öğretmenlerin listeleri yayınlanırken akıllara gelen soru işaretlerine de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklama getirildi. Göreve iadelerin bu kişiler hakkındaki şüphelerin kalktığı anlamına gelmediği, disiplin ve soruşturma sürecinin devam ettiği; bu sürecin ise göreve iadenin önünde bir engel teşkil etmediği de dile getirildi.  Bu bağlamda il ve ilçe müdürlüklerine gerekli yazı ve belgelerin gönderildiği de yapılan açıklamalar arasında.

Görevden alınan altı bin yedi öğretmen iadesinde Adıyaman, Hatay, Van, Batman, Urfa, Diyarbakır, İstanbul gibi iller yer almaktadır.  Mebden gelen açıklamayla birlikte Türkiye genelinde en çok iadenin yapıldı il Diyarbakır olarak görülmektedir. Açıklanan yazıyla birlikte Diyarbakır’da 2 bin 243 öğretmen pazartesi göreve başlayacak.  Diyarbakır’dan sonra sırayı Hatay takip etmektedir. Hatay’da göreve iade edilen öğretmen sayısı 900 iken; Urfa ve Adıyaman’da 400, Batman’da ise sayının 800 olduğu görülüyor.

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

a>