baş parmağınla işaret parmağını yan yana koy aradan çıkar bakalım bal parmağı kaç diş var yavsak

istanbul escort

TMGD Danışmanı Olabilirsiniz

TMGD Danışmanı Olabilirsiniz

Tehlikeli madde taşımak oldukça dikkat isteyen ve bu konuda eğitim görülmesi gereken bir konudur. Birçok açıdan tehlikeli olan bu durumu en az riskli duruma indirebilmek önemlidir. Tehlikeli maddelerin karayolu ile taşınması oldukça riskli ve tehlikeli bir konudur. Tehlikeli maddelerin taşınması birçok yönetmelik kapsamını da beraberinde getirir. Bu yönetmelik kapsamında tehlikeli madde taşımacılığını gerçekleştirecek olan işletmenin bazı prosedürleri yerine getirmesi gerekir. Bu prosedür paketleme, doldurma, taşımacı gibi faaliyetleri gerçekleştirirken denetlenmesi şeklinde gelişir.

Tehlikeli madde taşımacılığı gerçekleştirecek olan işletmenin bu tür denetimi yapması için güvenlik danışmanlarına ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı karşılayacak kişilerin 49 saatlik eğitimi alarak girecekleri sınavdan başarılı olarak ayrılmaları gerekir.

TMGD Danışmanı olmak için hangi şartlar olmalıdır?

 • Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun olmak

 • Yetkili yangın söndürme eğitim merkezlerinden uygulamalı yangın söndürme eğitimine katıldığına dair belge almak

 • Hürriyeti bağlayıcı herhangi bir suça dair hükümlü olmamak (kaçakçılık, dolandırıcılık, uyuşturucu, silah kaçakçılığı, insan taşımacılığı, hırsızlık, rüşvet vermek)

 • TMGD eğitimi veren eğitim kurumlarının verdiği 49 saatlik eğitime katılmak

 • TMGD eğitimi aldıklarına dair belge

 • TMGD sınavına girerek başarılı olmak

TMGD Eğitimi için gerekli evraklar nelerdir?

 • 2 adet vesikalık resim

 • 1 adet kimlik fotokopisi

 • 1 adet GBT taraması (sabıka kaydı)

 • 1 adet diploma

 • 1 adet yangın sertifikası

Uluslararası ADR anlaşmasına göre 46 ülkeye Türkiye’de dahildir. Bu anlaşma uyarınca bir yerden bir yere taşınacak tehlikeli maddelerin en üst düzey güvenlik önlemleri alınarak taşınması gerekir. Bu yüzden tehlikeli madde taşımacılığı yapan işletmelerin muhakkak güvenlik danışmanı bulundurması zorunluluğu vardır.

Alacağınız Ankara tmgd eğitimi ile tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı sınavına girebilir ve danışman olarak hizmet verebilirsiniz. Bunun için belirlenmiş süredeki eğitimi alarak TMGD sınavına girmeniz yeterlidir. Ancak bu sınavı başarı ile tamamlamanız gerekir. Ayrıca başarılı olan kişiler danışman olarak istenen diğer prosedürleri de yerine getirerek danışman olarak işe başlayabilirler. Yapmanız gereken tek şey TMGD eğitimi almak için www.ankaratmgdegitimi.com internet adresimizden bize ulaşarak sınavı kazanmanız için eğitim kurslarımıza katılmak ve sınavda başarılı olmaktır.

Tagged with:    

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

a>