Ekonomi > Akaryakıtta ötv zammı

Akaryakıtta ötv zammı

Akaryakıtta ötv zammı

Akaryakıta ne kadar zam yapıldı, akaryakıt ötv zam mı hangi tarihten itibaren geçerli, akaryakıta yapılan zam pompaya ne kadar yansıyacak sorularının cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz. Benzin, motorin ve Lpg yakıtlarına 20 kuruş ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) zammı yapıldı.  Karar 8 eylül tarihli resmi gazete de yayınlandı. Yapılan […]

09 Eylül 2016 - 01:08

Akaryakıta ne kadar zam yapıldı, akaryakıt ötv zam mı hangi tarihten itibaren geçerli, akaryakıta yapılan zam pompaya ne kadar yansıyacak sorularının cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz.

Benzin, motorin ve Lpg yakıtlarına 20 kuruş ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) zammı yapıldı.  Karar 8 eylül tarihli resmi gazete de yayınlandı. Yapılan bu zamların ardından depo başına vatandaşın cebinden 10tl daha fazla para çıkacak. Yağılan zam bugünden itibaren fiyatlara yansıtıldı.

Yapılan zamların ardından İstanbul’da ortalama 4.65 tl olan 95 oktan benzinin litre fiyatı 4.85 tl, 3.72 tl olan mazotun litresinin de 3.92tl olması öngörülüyor. Bayram öncesi şok bir kararla duyurulan bu zamma vatandaşlar oldukça tepkili.

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?