Altın Fiyatları Hafta Başından İtibaren Yükselişte

Dolardaki hareketlenmeyle birlikte, altında da bu hafta başından itibaren başlayan yükseliş hayatı olumsuz etkiledi. Doların 3,38 e yükselmesiyle altın fiyatları da bugün itibariyle kapalı çarşıda, Gram Altın bugün  alış fiyatı 130,1350 TL, satış fiyatı 130,1840 TL den işlem gördü. Çeyrek

Altında bugün alış 210,80 TL ile satışa sunulurken satışta ise 215,58 TL olarak kayda geçti. Doların ve altının gittikçe arttığı bu dönemde ileri ki süreçte yükselişin devam edip etmeyeceği merak konusu oldu.

altin-fiyatlari

Altın Fiyatları Yükselişe Devam Edecek Mi?

Yatırımcının en çok tercih ettiği çeyrek altın fiyatları arz talep doğrultusunda hızla değer kazanırken, çeyrek altın alıcının cebini yakarak, yatırımcısını sevindirmeye devam ediyor.

Altın fiyatlarının yükselmesinin ardından çeyrek altın 215 TL üzeri fiyattan alıcı buldu.

Dolardaki artışa bağlı olarak altın fiyatlarında yükseliş % 0,09 a kadar yükseliş gösterdi.

altin-fiyatlari

Hafta itibariyle yükselişte olan gram altının fiyatı ise 130 üzeri seyir seyrederken, hafta başına göre fiyatlarda % 0,33 oranında yükselişe geçti. Cumhuriyet altınıysa, alış fiyatı 970.25 TL den, satış fiyatıysa 983.82 TL den işlem görüyor. Alış ve satış fiyatı arasında -13.57 Türk lirası kadar fark var olan Cumhuriyet altını 885 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise 1.230 dolardan yüzde 0,6 artışla işlem görüyor.

dolar-fiyatlari

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) tarafından yapılan açıklamalarına göre Aralık ayı için faizlerin yükseleceğini ve yükselme sonucunda altın fiyatlarında artışların görüleceği , “Geçen haftadan itibaren satışların yükselmesiyle altının ons fiyatın bu hafta değişimler gösterebilir diye tahmin ediyoruz. Altın fiyatlarındaki yükselişlerin kalıcı olabilmesi için uzun zamandır yükselişte olan doların değer kaybetmesi, altının ons fiyatının 1.230 dolar seviyelerinde kapanış yapması gerektiğini ‘ açıkladı.

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.