Ekonomi > Dolar Fiyatlarında ki Son Gelişmeler

Dolar Fiyatlarında ki Son Gelişmeler

Dolar Fiyatlarında ki Son Gelişmeler

Dolar fiyatları bir artıyor bir azalıyor derken artık dolar tavan yaptı. Dolar fiyatları bugün itibariyle 2.70 tl civarında.

10 Eylül 2016 - 14:10

Bu aralar dolar tavan fiyatlara doğru ilerleme göstermekte de diyebiliriz. Dolarda ki bu gelişmeler sonucunda da enflasyonda da büyük oynamalar söz konusu. Yunanistan’da ki bazı gelişmeler sonucunda da dolar bu sabah rekor fiyatına ulaşarak 2.70 lik bir fiyata ulaşmış durum da. Bu rakam ile de en son günlerin tavan fiyatına da ulaştı denilebilir.
Diyebiliriz ki küresel piyasa da dolar Yunanistan’ın temerrütte inebileceği düşüncesi ile Euro bölgesinden de tamamen çıkabileceği düşüncesi ile ve de bu endişelerin artabileceği düşüncesi ile de Euro da dün yaşanmış olan değer kaybını destek yaparak bazı para kazanım birimlerinde ki kazanım durumlarını da korur bir durum da.
Bu bakımdan da dolar bu durumlardan çok fazla etkilenmiş bir durumda da diyebilmekteyiz. Bütün bu işlemler doların da değişik fiyatlara ulaşmasını ortaya koymuş bir durumda. Geçen günkü gibi yine tavan fiyatlarını korumakta olan dolar bu sabahta rekor bir fiyat ile güne başladı diyebilmekteyiz. Bu da herkesin kafasını karıştırmış olan bir durum.

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?