baş parmağınla işaret parmağını yan yana koy aradan çıkar bakalım bal parmağı kaç diş var yavsak

istanbul escort

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Yine Toplanıyor

Dövizdeki önlenemeyen artış ve ekonomideki gelişmeleri değerlendirmek için Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında bugün Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplanıyor.

Başbakan Binali Yıldırım’ın bu gün saat 17.00’de ekonomi koordinasyon kuruluyla görüşeceği bildirildi. Geçtiğimiz ay, 18 Kasım’da Ekonomi Koordinasyon Kurulu ( EKK ) yine Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanmış ve dolardaki aşırı hızlı yükseliş eğilimi ve Türk Lirası’nda meydana gelen kayıplar konusunda bir toplantı yapılmıştı. Bu toplantının ardından Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ‘nın Türk Lirası’nı koruma amaçlı gerekli adımları atacağı bildirilmiş ve ikinci bir EKK toplantı yapılacağı duyurulmuştu. Ancak 22 Kasım’da yapılması planlanan ikinci ekonomi koordinasyon kurulu toplantısı Başbakan Binali Yıldırım’ın yoğun programı gerekçesiyle iptal edilmişti. Ardından ertesi gün yani 23 Kasım 2016 tarihinde ekonomi zirvesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde toplanmıştı.

doviz-kuru

2 Aralık günü, MHP Başkanı Bahçeli ve Başbakan Yıldırım bir görüşme gerçekleştirdiler. Bu görüşme sonucu Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ortak bir basın açıklaması yaptılar. İki lider başkanlık sistemi konusunda uzlaşmaya varıldığını, bu doğrultuda ocak ayı gibi meclis görüşmelerinin başlayıp mart nisan ayları gibi de referandum görüşmelerinin başlayabileceğini belirttiler. Kasım ayı içinde rekor seviyelere tırmanan dolar hız kesmiyor. Aralık ayı itibariyle Dolar güne 3,46, avro ise 3,68 seviyelerinde başlamıştı. Bu görüşmenin ardından dolar 3 lira 50 kuruşu, avro 3 lira 71 kuruşu aşarak, yeni bir rekorla günü tamamladı.

ekonomi-koordinasyon-kurulu

Yıldırım, 1 Aralık Perşembe TÜSİAD toplantısında yaptığı konuşmada, piyasalardaki dalgalanmanın 1-1,5 ay kadar devam etmesini öngördüklerini, Trump’ın 20 Ocak’ta göreve başlamasının ardından taşların yerine oturacağını söylemişti.

Yıldırım, “Türkiye de küresel dalgalanmalardan nasibini aldı ama bizim ayrışmamız olduğu doğru… Bütün para birimleri yüzde 5-6 sapma yaptıysa da bizde iki katı oldu, bunların sebeplerini biliyoruz.

Endişeye gerek yok, bugün yaşananların üstesinden geleceğiz” dedi. Başbakan Yıldırım, “Bugün EKK’yı toplayacağız. Son durum değerlendirmelerini yapıp tekrar alınması gereken kararı vatandaşlarımızla paylaşacağız” dedi.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında bugün toplanacak. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Çankaya Köşkü’nde saat 17.00’de başlayacak toplantıya ilgili bakan ve bürokratlar katılacak.

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

a>