En Büyük Reforma Hazır Mısınız?

Kayseri’deki toplu açılış törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye ekonomisine yönelik mesajlar verdi.

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye ekonomisinin sağlam olduğunu, Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerin bunu başaramayacağını ifade etti.

Başbakan Yıldırım’dan Sağlam Ekonomi Vurgusu

Kayseri’deki toplu açılış töreninde konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, “Hiç şüpheniz olmasın Türk ekonomisi her türlü saldırıya, tezgâha karşı güçlüdür” dedi. Yıldırım, Türkiye’nin yakaladığı ivmenin Başkanlık sistemiyle beraber devam edeceğini, ülkemizin hızını kimsenin kesemeyeceğini ifade etti.

ekonomi-basbakan

“Siz 15 Temmuz’da Boyunuzun Ölçüsünü Aldınız”

Türkiye’yi zayıf düşürmek için ekonomi üzerinden oyunlar oynandığına dikkat çeken Başbakan yıldırım, bu şer odaklarının 15 Temmuz’da boyunu ölçüsünü aldığını, milletin Fetöcülere, bölücülere ve diğer hain terör odaklarına geçit vermediğini ifade etti.

basbakan-yildirim

“Türk Ekonomisi Her Türlü Saldırıya Hazırdır”

Türk ekonomisinin her türlü saldırıya karşı hazır olduğundan kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini vurgulayan Başbakan, “hükümetimiz gereken tedbirleri de vazgeçmeden alacaktır, almaya devam edecektir. Bugünler gelip geçecek” dedi.

“Cumhurbaşkanlığı Sistemini Getirmeye Hazır Mısınız?”

İktidarda oldukları 14 yıl boyunca karşılaştıkları “dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürerek” geldiklerini ifade eden Başbakan Yıldırım, sırada en büyük reformun olduğunu belirtti. Kayserililere seslenerek “Cumhurbaşkanlığı sistemini getirmeye hazır mısınız?” diyen Yıldırım, sözlerine, “Siz istedikten sonra her şey olur. Bize ders vermeye çalışanlar, yön vermeye çalışanlar bilmelidir ki bu millet gücünü haktan alır, imanından alır. Türkiye’nin ihtiyacı olan yeni anayasamızı sizlerin desteğiyle yapmış olacağız” diye devam etti.

“Ne Oluyon Hemşerim?”

Ekonominin kötüye gittiği ve kriz çıkacağı yönünde spekülasyon yapanları “felaket tellalları” olarak nitelendiren Başbakan Yıldırım, birlik beraberlik çağrısında bulundu: “Bir, beraber oldukça bizim hızımızı hiç kimse kesemez, hiç kimse önümüze engel çıkaramaz. Felaket tellallığı yapanlara hiç kulak asmayın. Onlara deyin ki “Ne oluyon hemşerim?”

ekonomi-aciklamasi

Toplu açılış töreninden sonra Kayseri Sanayi Odası’nın Sanayi Gecesi’ne katılan Başbakan, FETÖ’ye bağlı, teröre bulaşmış şirketlerin tespit edilerek temizlendiğini, mücadelelerinin istihdam yaratan, üretim yapan şirketlerle değil, terörün içinde yer alanlarla olduğunu ifade etti.

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.