Fetö’nün Ekonomik Kaynakları Yok Edilecek

15 Temmuz 2016 darbe girişimi ile ülkenin geleceğine kast eden ve devletin tüm birimlerinde en alt birimlere kadar kadrolaşan FETÖ’nün ekonomik kaynakları gün geçtikçe bir bir kurutulmaya devam ediyor. 15 Temmuz’dan sonra FETÖ’ye yapılan operasyonlar artarak devam ediyor. Bu kapsamda öncelikle örgütün para kaynaklarının kurutulması hedeflendi ve bu konudaki adımlar hemen atılmaya başlandı.

fetocularin-ekonomisi-kurutuldu

Fetö Olmasaydı Daha Hızlı Büyürdük

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama esnasında başbakan yardımcısı Nurettin Canikli “Fetö darbe girişimi olmasaydı ülke daha hızlı büyürdü” şeklinde açıklamalarda bulundu ve Fetö’ün ülke içindeki ekonomik kaynaklarının kurutulduğunu ifadelerine ekledi.

feto-darbe-ekonomisi

TMSF tarafından FETÖ’ye bağlı şirketlere kayyım atanmıştı. Canikli açıklamalarında kayyımların şirketlere değil gruplara atandığını belirtti. Her şirkete de atama yapılmadığını ve grupların amiral şirketlerine atamaların gerçekleştirdiğini de ifadelerine ekledi.

30 grup ve bu gruplara bağlı 600 şirketin olduğunu  da açıklamalarına ekleyen Canikli kayyımların aldığı maaşlara da açıklama getirdi. Kayyımlar her şirket için ayrı ayrı maaş almıyor bir kayyım maaşları 2 bin il 8 bin 500 Türk Lirası arasında değişiklik gösteriyor. Canikli’nin açıklamalarına göre atanan her kayyım 10 şirketi de yönetse aynı maaşı almaktadır. Eksta bir ücretlendirme yapılmıyor.

fetonun-ekonomisi-kurutulacak

TMSF El Koydu

Başbakan yardımcısı Nurettin Caniklinin ifadelerine göre, 600’ü aşkın şirketin yönetimi TMSF’ye geçti. Bu şirketlerin TMSF’ye devrinden sonra mali yapılarında ve ticari faaliyetlerinde artış başladı haliyle şirketlerin piyasa değerleri de artış göstermeye başladı. Profesyonel eller tarafından yönetilmeye başlanan şirketlerdeki bu düzelme TMSF’nin güvenirliğini arttırdığını belirtti başbakan yardımcısı.

Darbe girişimin ekonomiye etkisinden bahseden Nurettin Canikli darbe girişimi ülkenin büyümesini bir miktar yavaşlattı Türkiye tüm bunları yaşamamış olmasaydı ekonomik ve uluslararası siyasi alanda daha da önemli noktalarda olacaktı fakat yine de başaramadılar sadece hızlı yürüyüşümüzü biraz yavaşlattılar, diyerek darbe girişimin ülkeye verdiği hem ekonomik hem de siyasi alanda verdiği zarardan bahsetti.

Tüm bu gelişmeler gösteriyor ki devletin kendisine düşmanlık gösteren ve devleti yok etmeye çalışan bu yapılanmaya yönelik gerçekleştirilen operasyonlar tüm hızı ile devam edecek.

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.