Dizi Haberleri – Dizi Fragmanları – Oyuncu Haberleri

2017 Ramazan bayramı tatili kaç gün! Ne zaman başlayacak?

Ramazan ayının yaklaşmasına az bir vakit kala yetkililer Ramazan Bayramı tatili hakkında açıklıma yaptı. Kaç gün tatil olacağı ve ne zaman başlayacağı netleşti. İşte detaylar.. Ramazan ayının yaklaşması ile beraber, Bayram tatili kaç gün soruları sorulmaya başladı. Ramazan Bayramı, Müslümanların 30 gün oruç ibadetlerini yerine getirdikten sonra Şevval ayının ilk haftası kutlanacak. Hicri takvime göre […]

2017 Ramazan bayramı tatili kaç gün! Ne zaman başlayacak?
07 Nisan 2017 - 3:18 'de eklendi.

Ramazan ayının yaklaşmasına az bir vakit kala yetkililer Ramazan Bayramı tatili hakkında açıklıma yaptı. Kaç gün tatil olacağı ve ne zaman başlayacağı netleşti. İşte detaylar..

Ramazan ayının yaklaşması ile beraber, Bayram tatili kaç gün soruları sorulmaya başladı. Ramazan Bayramı, Müslümanların 30 gün oruç ibadetlerini yerine getirdikten sonra Şevval ayının ilk haftası kutlanacak. Hicri takvime göre her sene belirli aralıkta olurken, Miladi takvime göre her yıl öncekine göre 10 gün farklılık gösteriyor.

Ramazan ayı Hicri takvime göre 27 Mayıs 2017’de. Ramazan bayramı Şevval ayının ilk 3 günü kutlanacak. (25 Haziran ila 27 Haziran) Bayramın 1. günü pazar gününe denk geldiği için 26 Haziran pazartesi ile 27 Haziran salı günü dini tatil olacak. Bu sene bayramın 2. ile 3. günü resmi tatil olacak.

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER