Bilgisayarınızda 3 sistem çalıştırın

Merhaba Tamindir takipçileri. Günümüzde bilgisayarlarımızda farklı işletim sistemleri kullanabiliyoruz. Windows işletim sistemi en yaygın olarak kullanılan işletim sistemi olsa da Mac OS X işletim sistemi ve Linux işletim sistemi sahip oldukları kendilerine has özellikler nedeniyle birçok kullanıcı tarafından tercih edilmekte. Fakat bazı durumlarda bilgisayarınızda aynı anda birden fazla işletim sistemini çalıştırmanız gerekebiliyor. Bilgisayarınıza yüklü Windows işletim sisteminde Office programları, Photsohop gibi resim düzenleme programları kullanmanız gerekirken programlama için Linux’a geçiş yapmanız gerekebiliyor. Eğer oyun oynamak ve DirectX 12’nin nimetlerinden faydalanmak istiyorsanız Windows 10 kullanmanız kaçınılmaz oluyor. Bir yandan da Windows 7 işletim sisteminde çalışan; fakat Windows 10’da çalışmayan oyun ve programlarınızdan da faydalanmak isteyebiliyorsunuz.

Bilgisayarınız üzerinde belli programları, güvenemediğiniz kaynaklardan elde ettiğiniz yazılımları test etmek de isteyebiliyorsunuz. Ayrıca bilgisayarınız üzerinde Android işletim sisteminde çalışan uygulamaları ve oyunları oynamak ve kullanmak, videolarını çekmek bir başka ihtiyaç olabiliyor. İşte bütün bu durumlarda bilgisayarınız üzerinde alternatif bir işletim sistemi çalıştırmanız gerekebiliyor. Peki bu işi nasıl yapabilirsiniz? Bu iş için 3 farklı yöntemi kullanabilirsiniz; dual bootçift önyüklemeile birden fazla işletim sistemini bilgisayarınıza yükleme, sanal makina ve Android emülatörü gibi yazılımlarla bilgisayarınız üzerinde sanal bir işletim sistemi oluşturma ve uzak masaüstü bağlantısıprogramları ile başka bir bilgisayara bağlanarak o bilgisayarları yönetme.

Bahsettiğimiz farklı yöntemlerin farklı avantajları ve dezavantajları bulunmakta. Peki siz bu yöntemlerin hangisini kullanmalısınız? İşte bu yazımızda bu yöntemlerden hangisinin sizin ihtiyacınıza hitap ettiğini anlatacağız. Dilerseniz bu yöntemleri incelemeye başlayarak bu soruya cevap bulalım:

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.