baş parmağınla işaret parmağını yan yana koy aradan çıkar bakalım bal parmağı kaç diş var yavsak

istanbul escort

FETÖ, Obama’nın Yakınlarını Okullarında Bedava Okutmuş

Terör örgütü FETÖ’nün ABD Başkanı Barack Obama’nın yakınlarını Kenya’daki cemaat okullarında ücretsiz olarak eğitim görmeleri için talimat verdiği bilgisi geldi. TBMM Darbe Araştırma Komisyonu hazırladığı ön taslak raporunda bu iddiayı değerlendirdi. Komisyon uzmanlarınca hazırlanan taslak rapor 936 sayfadan oluşuyor ve konu hakkında henüz bir netliğe ulaşılmadığı ifade ediliyor. Araştırma Komisyonu özellikle FETÖ’nün yurt dışı bağlantılarını ortaya çıkarmaya çalışıyor. Bu iddiaları güçlendiren durumlardan bir tanesi de FETÖ’nün Barack Obama zamanında daha da güçlenmiş olması. Raporda örgütün çok büyük bir yurtdışı ağına sahip olduğu bilgisi de yer aldı. Buna göre yaklaşık 160 ülkede FETÖ’nün önemli bağlantıları bulunuyor.

Henüz diğer üyeler tarafından okunmamış olan taslak raporda FETÖ’nün Amerika ile ilişkileri ayrıntılı biçimde inceleniyor. Terör örgütünün her zaman için ABD’ye çok büyük ve özel bir önem verdiği, bu doğrultuda da oradaki okullarının her geçen gün arttırdığı belirtiliyor. Rapora göre FETÖ Terör Örgütü bu süreç içinde çok büyük masraflar yapmaktan ise asla kaçınmıyor. Amerika’nın üst düzey yetkilileri ile sürekli olarak ilişkilerini geliştirmek amacını güdüyor ve seçim bağışları yapıyor. Bu gelişmelerin Obama döneminde büyük bir hız kazanmış olmasının manidar olduğu görüşü tartışılıyor.

FETÖ Terör Örgütü’nün verdiği talimatlarla paralel olarak Obama’nın yakınları ücretsiz olarak Kenya’da bulunan cemaat okullarına alındığı belirtildi. İddiaları kuvvetlendiren bir başka olay ise 2007 yılında Barack Obama’nın başkanlık yemin törenine Ahmet Kara’nın çağrılması oldu. Ahmet Kara isimli şahıs 2007 yılında örgütün İstanbul İl İmamıyken daha sonrasında ise Kenya Ülke Sorumlusu durumuna gelmiştir. Rapora göre Ahmet Kara örgütten aldığı destek ve talimatla Barack Obama başkan adayı olduğu andan itibaren onu sıkı markaj altına almıştır; Obama’nın Kenya’daki ailesine özel bir ilgi göstermiştir. Akrabalarını cemaat okullarında bedava okutmuştur ve artık kişisel ilişkilerini oldukça ilerletmiştir. Ahmet Kara FETÖ ile Barack Obama arasındaki ilişkilerin tesisine yönelik önemli bir rol almıştır. ABD’nin terörist başını neden hala iade etmediği konusundaki çalışmalar ve araştırmalar TBMM Darbe Araştırma Komisyonu tarafından sürdürülmektedir.

Tagged with:     , ,

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

a>