İlköğretim Haftası nasıl kutlanır?

Belirli Gün ve Haftalar Hakkında Bilgi vermeye İlköğretim Haftası Nedir? İlköğretim Haftası Kompozisyon  Şiir ve Yazıları örneklerini sizlerle paylaşarak devam ediyoruz.işte şiirler ve ilk ögretim haftası hakkında bütün bilgiler haberimizin detaylarında…

İlköğretim haftası nedir

Ülkemizde okulların başladığı ilk hafta İlköğretim okulları arasında İlköğretim haftası olarak kutlanır.Bu günlerde okullarda şiirler okunur şarkılar söylenir.Küçük törenler yapılır.Peki neden bu hafta kutlanır?

Çünkü bir millet ancak eğitimle öğretimle kalkınır.Ve öğremeye de önce ailede sonra ilköğretim okullarında başlarız.Bir ülkeni eğitimcileri,aydınları eğer ki ne kadar çok olursa o ülke o kadar çok kalkınır.Ve okulların açıldığı ilk hafta bu yüzden kutlanır.

Her yıl Eylül ayının üçüncü haftası ( okulların açıldığı ilk hafta ) İlköğretim Haftası olarak kabul edilmiştir. Bu hafta boyunca okumanın önemi, okulun değeri ve kutsallığı halka anlatılır. Okumanın – yazmanın önemi, gazete, dergi, radyo ve televizyonlarda hafta boyunca anlatılmaya çalışılır. Bu konu üzerinde önemle durulur. Okulsuz yerlere okul açılmaya gayret edilir. İlköğretimin önemi anlatılır.

Belirli Gün ve Haftalar Hakkında Bilgi vermeye İlköğretim Haftası Hakkında Kısa Yazı Kompozisyon ve Makale örneklerini sizlerle paylaşarak devam ediyoruz.

Atatürk’ün özlem duyduğu ve ümit ettiği modern muasırlık düzeyinin üstüne çıkabilmek, ancak bilgi ile olur. Bize hayat boyu ihtiyaç duyulan olan bilgi ve yeteneklerin temeli ilköğretimde atılır. İlköğretim Haftası; bu gerçeklerin konuşulduğu, ilköğretimin, okuma – yazma öğrenmenin kişiye, topluma sağladığı faydaların anlatıldığı bir haftadır.

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.