Genel > WordPress nedir? Nasıl Bir Hosting Kullanmalıyım?

WordPress nedir? Nasıl Bir Hosting Kullanmalıyım?

WordPress nedir? Nasıl Bir Hosting Kullanmalıyım?

WordPress, açık kaynak kodlu, ücretsiz PHP tabanlı bir web sitesi yayın platformudur. Bu tür yazılımlar içerik yönetim sistemi olarak ta adlandırılmaktadır. WordPress ile çok fazla teknik bilginiz olmadan görsel olarak çok güzel siteler yapmak mümkündür. Wordpress birçok hosting firmasının kontrol panelinden kolayca kurulabilir. Bu kurulum sonrasında […]

17 Şubat 2017 - 10:31

WordPress, açık kaynak kodlu, ücretsiz PHP tabanlı bir web sitesi yayın platformudur. Bu tür yazılımlar içerik yönetim sistemi olarak ta adlandırılmaktadır. WordPress ile çok fazla teknik bilginiz olmadan görsel olarak çok güzel siteler yapmak mümkündür.
Wordpress birçok hosting firmasının kontrol panelinden kolayca kurulabilir. Bu kurulum sonrasında sizi görsel olarak çok tatmin etmeyecek bir görüntü ekrana gelir. Ancak yine internet üzerinde binlerce hazır WordPress teması bulabilirsiniz. Beğendiğiniz bir temayı WordPress yönetim ekranından yüklemeniz durumunda siteniz bir anda değişecektir.

WordPress için nasıl bir hosting paketi seçmeliyim?
Hosting firmalarının bazıları WordPressHosting adı altında özel paketler oluşturmuşlardır. Bu tür paketler WordPress e özgü düzenlemeler içerdiği için genellikle bir miktar daha iyi performans verirler. Ancak temel olarak hepsi Linux hosting paketidir. Bu nedenle hosting alırken vara WordPresshosting paketiniz yok ise Linux hosting paketini seçmeniz faydalı olacaktır.
Eğer bizi tavsiyemizi isterseniz size hosting.com.trfirmasını tavsiye edebiliriz. Bu firmada özel olarak oluşturulmuş, yüksek performanslı sunucularda WordPresshosting paketleri yer almaktadır. Böylece hız konusunda sorun yaşamadan sitenizi yayınlayabilirsiniz.

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?