Dizi Haberleri – Dizi Fragmanları – Oyuncu Haberleri

Çanakkale Boğazı’nda Kaza: İki Tanker Çarpıştı

Tankerlerin Her İkisi De Fuel Oil Yüklü Saat 06.43’te meydana gelen kaza da olay şöyle gelişti; Rusya’nın Kavkaz Limanı’ndan Malta Valletta Limanı’na gidecek olan 274 metre uzunluğunda, 4 bin 700 metrik ton fuel oil yüklü Bahama bandıralı Chryssi adlı tanker 22 Kasım günü Çanakkale Karabiga 2 no’lu demirleme alanına gelerek demirledi. Rusya’nın Novorossisk Limanı’ndan İtalya’nın […]

Çanakkale Boğazı’nda Kaza: İki Tanker Çarpıştı
30 Kasım 2016 - 14:41 'de eklendi.

Tankerlerin Her İkisi De Fuel Oil Yüklü

Saat 06.43’te meydana gelen kaza da olay şöyle gelişti; Rusya’nın Kavkaz Limanı’ndan Malta Valletta Limanı’na gidecek olan 274 metre uzunluğunda, 4 bin 700 metrik ton fuel oil yüklü Bahama bandıralı Chryssi adlı tanker 22 Kasım günü Çanakkale Karabiga 2 no’lu demirleme alanına gelerek demirledi. Rusya’nın Novorossisk Limanı’ndan İtalya’nın Trieste Limanı’na gidecek olan 274 metre uzunluğunda, 140 bin metrik ton fuel oil yüklü Türk bayraklı Beşiktaş Bosphorus adlı petrol tankeri ise aynı demirleme bölgesine 24 Kasım günü gelerek demirleme yaptı.

canakkale-bogazi-kaza

Chryssi adlı tankerin bugün saat 11.00’de, Beşiktaş Bosphorus adlı tankerin ise yarın gidecekleri limana varmak için Çanakkale Boğazı’na giriş yapmayı planladıkları öğrenildi. Ancak Chryssi isimli petrol tankeri, manevra esnasında demirli halde bulunan Türk bayraklı Beşiktaş Bosphorus isimli tankerle sürtünme sonucu çarpıştı.

voyicira76910797

Beşiktaş Bosphorus adlı tankerin kaptanı olayı hemen Trafik Hizmetleri Merkezi Genel Müdürlüğü’ne telsizle rapor etti. Bildirimin hemen ardından Çanakkale Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait KEGM-2 Hızlı Tahlisiye Botu bölgeye intikal ettirildi. Kazada, herhangi bir can kaybı yaşanmadığı belirtilirken denize bir sızıntının da olmadığı öğrenildi.

canakkale-bogazi-tanker

Kaza Ucuz Atlatıldı

Her iki geminin de iskele, sancak baş ve omuz bölgelerinde çarpışmaya bağlı maddi hasar gelişti. Her iki tanker de güvenlik amacıyla bölgede bekletiliyor. Yaşanılan deniz kazasında herhangi bir mal veya can kaybı olmaması sevindirirken denize sızıntı olmaması da çevre kirliliğine sebebiyet vermemesi açısından ayrıca sevindirici bir haber. Kazayla ilgili soruşturma başlatılırken; Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün gerçekleşen kazayla ilgili yaptığı incelemeler ise halen devam etmekte.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER