Dizi Haberleri – Dizi Fragmanları – Oyuncu Haberleri

Darp İddiasından Soruşturma Başlatıldı

Haydar Dümen’in, tedavi ettiği çifti darp ettiği iddiası ortaya çıktı. Mehmet-Kübra D. çifti muayene ücretine itiraz edince Haydar Dümen ve eşi Gülten Dümen’in çifti darp ettiği öne sürülürken, şikayet üzerine Dümen çiftine soruşturma açıldı. Muayene Ücretini Çok Buldular Avustralya’da yaşayan yeni evli Mehmet-Kübra D. çifti, evliliklerinde psikolojik sorunlar yaşamaları üzerine psikoloğa başvurmaya karar verdi. Türkiye’ye […]

Darp İddiasından Soruşturma Başlatıldı
28 Kasım 2016 - 22:32 'de eklendi.

Haydar Dümen’in, tedavi ettiği çifti darp ettiği iddiası ortaya çıktı. Mehmet-Kübra D. çifti muayene ücretine itiraz edince Haydar Dümen ve eşi Gülten Dümen’in çifti darp ettiği öne sürülürken, şikayet üzerine Dümen çiftine soruşturma açıldı.

Muayene Ücretini Çok Buldular

Avustralya’da yaşayan yeni evli Mehmet-Kübra D. çifti, evliliklerinde psikolojik sorunlar yaşamaları üzerine psikoloğa başvurmaya karar verdi. Türkiye’ye gelerek ünlü psikolog ve cinsellik uzmanı Haydar Dümen’e başvuran çift, 18 Ekim gününe randevu aldı. Dümen’in Taksim Sıralıevler’de bulunan muayenehanesinde tedavi oldular. Çift muayeneden sonra, Dümen’in yazdığı reçeteyi almak üzere eczaneye gitti. Burada başka bir çiftle tanışan Mehmet-Kübra D., Dümen’in onlardan çok daha az muayene ücreti altığını öğrendi. Bunun üzerine Dümen’in muayenehanesine geri dönen ve yaptıkları ödemenin bir kısmını geri isteyen Mehmet-Kübra D.’yi, iddiaya göre, Haydar Dümen ve eşi Gülten Dümen darp etti.

haydar-dumen-iddia

Soruşturma Başlatıldı

Fazla ödeme yaptıklarını söyleyip paranın bir kısmını talep etmesiyle tartışmanın başladığını ve Dümen çiftinin kendilerini darp ettiğini iddia eden çift Taksim Polis Merkezi’nde şikayetçi oldu. Çiftin şikayetçi olması üzerine polis merkezinde Haydar Dümen’e ve eşine soruşturma başlatıldı.

Daha Evvel De Davalar Açılmıştı

Türkiye’nin bilindik psikiyatrlarından olan Haydar Dümen’e daha önceki yıllarda kimi davalar açılmıştı. Türkiye Psikiyatri Derneği’nin 2011’de açtığı davada, Dümen 3 yıllık hapis cezası istemiyle yargılanmıştı. “İnsan üzerinden deney yapma” iddiasıyla açılan davada Dümen’in, 6-7 çifti gruplar halinde tedaviye aldığı, burada kas gevşetici ilaçlar ve toplu iğneler kullandığı, sonuç alınmazsa eşlerin kendi gözetiminde cinsel ilişkiye soktuğu söylenmişti. İddiaya itiraz eden ve “Bilimsel yöntemlerle Vajinismus hastası olan insanlara tıbbi bilgiler çerçevesinde tedavi uyguluyorum. Bu konuda çok insanın yıllardır çekmiş olduğu durumlarına çare oldum. Suçsuzum” ifadesini veren Haydar Dümen, suçu işlediği sabit olmadığı gerekçesiyle beraat etmişti.

Haydar Dümen’e bir başka dava ise evinin bahçesindeki kümes yüzünden açılmıştı. “Şehrin orta yerinde, binlerce insanın yaşam alanının içinde yasak olmasına rağmen Dümen çifti, her gün hayvanların sayısını artırdı. Hayvanların uygunsuz saatlerde ötmeleri nedeniyle geceler boyu uykusuz kaldım.” sözlerini dile getiren Dümen’in komşusu Kutluğ Ataman, 100 bin liralık tazminat davası açmıştı.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER