Fenerbahçe Takım Otobüsüne Saldırıda FETÖ İzi

Fenerbahçe takım otobüsüne yapılan saldırı ile ilgili olarak yürütülen soruşturmada, 15 Temmuz başarısız darbe girişimi gecesi emniyet müdürlüğündeki silah deposunun anahtarını sakladığı bazı kişiler tarafından iddia edilen FETÖ örgütü üyesi olduğundan şüphe edilen Nurettin Ç.’ nin saldırı yapılan yerin 50 metre uzağında nöbet tuttuğu belirtildi.

Trabzon’ un Sürmene İlçesi yakınlarında 4 Nisan 2015 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü futbolcularını taşıyan takım otobüsüne yönelik yapılan saldırıya ilişkin soruşturmalarda önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

15 Temmuz başarısız darbe girişimi gecesi emniyet müdürlüğündeki silah deposunun anahtarının kendisi tarafından saklandığı söylenen FETÖ üyesi olduğundan şüphe edilen bekçi Nurettin Ç.’ Nin Fenerbahçe takım otobüsüne saldırı gerçekleştirilen yerin 50 metre kadar yakınlarında nöbette olduğu söylendi.

Ayrıca saldırı yapılan gece nöbetçi olan komiser ve emniyet müdürlerinin ile dosya üzerinde çalışan hakimin de FETÖ üyesi olmasından şüphe edilmesi nedeni ile soruşturma derinleştirildi.

Fenerbahçe takım otobüsüne av tüfeği ile gerçekleştirilen saldırının yapıldığı sırada bölgede görev yapan, bekçi Nurettin Ç., nöbetçi komiser Hüseyin G., İlçe Emniyet Müdürü Yardımcısı Ahmet E. Ve dosya üzerinde çalışan savcı ve hakimlerin de FETÖ üyesi olduğu yönünde iddialar öne atılıp kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Tutuklanan FETÖ şüphelisi hakim ve savcılar, meslekten de ihraç edilmişti. Biri firari durumda bulunan 7 si tutuklu 8 kişi hakkında araştırmalar ve soruşturmaların titizlikle devam ettiği öğrenildi.

Rize deplasmanından dönen Fenerbahçe futbol takımı otobüsüne Trabzon’ un Sürmene ilçesi yakınlarında saldırı düzenlenmişti. Yapılan saldırı sonucunda Fenerbahçe takım otobüsü şoförü Ufuk Kıran yaralanmıştı.

Emniyet birimlerinin başlattığı operasyonlar ile olay yerine yakın yerlerde bir av tüfeği bulunmuş, olayla ilgisi oldukları iddia edilen Emre A. ve Nihat S. İsimli kişiler gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan kişilerin birbirleriyle akraba oldukları ortaya çıkmıştı.

Cinayet büro amirliği tarafından yürütülen soruşturmalar sonucunda adliyeye sevk edilen şüpheli şahıslar Nihat S. ve Emre A. tutuksuz yargılanarak serbest bırakılmışlardı.

Soruşturma içerisinde, otobüste bulunan herkesin isimleri alınarak, tek tek ifade verilmesi istenmişti

Tagged with:     , ,

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.