baş parmağınla işaret parmağını yan yana koy aradan çıkar bakalım bal parmağı kaç diş var yavsak

istanbul escort

Gaziantep’te Patlama Sesi

Gece saatlerinde Gaziantep’ten korkutan haber herkesi şok etti. Son dakika haberlerinde yer alan habere göre Gaziantep’in merkezinden duyulan esrarengiz patlama sesi halkı paniğe düşürdü. Patlama sesinin şiddeti oldukça yüksek olduğu bildirildi. Patlamanın şiddeti nedeniyle kentin birçok yerinden duyulan ses paniğe neden oldu. Başlangıçta patlama haberi Gaziantep vatandaşı sayesinde sosyal medyadan duyuldu. Bunun sonucunda halk hızla yayılan haber için valilikten açıklama bekledi. Daha sonra valilik gerekli açıklamayı yaptı.

Bu konuyla ilgili açıklamayı ilk olarak Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatıma Şahin yaptı.

gaziantep-patlama

Fatma Şahin’in Yaptığı Açıklama

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, meydana gelen patlama sesi ile ilgili açıklamayı yaptı. Sosyal medya aracılığı ile yayılan habere ilgili açıklama yine sosyal medya ile yapıldı. Fatıma Şahin ilgili resmi Twitter hesabından #Gaziantep etiketiyle patlama ile ilgili herhangi bir bilgiye sahip olunmadığını şu yazısı ile ifade etmiştir.

Gaziantep’teki  patlama iddiasıyla ilgili doğrulanmış herhangi bir bilgi bulunmamakta. En doğru açıklama ilgili resmi makamlarca yapılacak.

Bu açıklamanın ardından valilik de beklenen açıklamayı yaptı.

patlama-valilik-aciklama

Valiliğin Yaptığı Açıklama

Gaziantep valiliği gece saat 23:30 sularında meydana gelen patlaması ile ilgili açıklamayı yaptı. Valilik yaptığı açıklamada meydana gelen sesin çıktığı gece saatlerinde Fırat Kalkanı Harekâtı çalışmaları kapsamında görevde olan uçaklardan kaynaklı olabileceğini belirti. Patlama sesinden sonraki saatlerde yetkililer tarafından yapılan araştırma sonucu şehirdeki hastanelerden, jandarma ve emniyet gibi birimlerden herhangi yaralı, ölü durum bildirisi alınmamıştır. Bu nedenle patlamanın can kaybına yol açmadığı söylenebilir. Patlamanın herhangi bir olumsuzluğa yol açmaması sonucu valilik vatandaşların rahat olmalarını istedi.

fatma-sahin-aciklama

Gaziantep’te Son Durum

Gaziantep’te tedirgin edici patlama sesinin ardından yapılan açıklamalarda herhangi bir can kaybı olmadığı belirtildi. Patlamanın gerçekleştiği saatlerde Fırat Kalkanı kapsamında görevli savaş uçaklarının ses hızını aşması sonucu patlama sesinin oluşabileceği belirtildi. Açıklamadan anlaşıldığı üzere şehirde herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmemiştir. İlerleyen saatlerde gelişmelerden ayrıca bilgi verileceği bildirildi.

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

a>