Dizi Haberleri – Dizi Fragmanları – Oyuncu Haberleri

Havalimanlarına Milli Haberleşme Sistemi Dönemi

2015 yılında ihalesi tamamlanan milli haberleşme sistemi, Adana, Gaziantep ve Siirt havalimanlarında hayata geçti. Tek Yerli Ürün İhaleyi kazanmayı başardı. Havacılık haberleşme sistemleri testlerinde duayen olarak kabul edilen Eurocontrol’un yayınladığı uluslararası haberleşme sistemlerindeki standartları yerine getirebilen ilk yerli projeyi geliştiren Onur mühendislik, 2015 yılında yapılan ihalede, bir çok uluslararası şirketi de geride bırakarak, ihaleyi kazanmayı […]

Havalimanlarına Milli Haberleşme Sistemi Dönemi
30 Kasım 2016 - 13:56 'de eklendi.

2015 yılında ihalesi tamamlanan milli haberleşme sistemi, Adana, Gaziantep ve Siirt havalimanlarında hayata geçti.

Tek Yerli Ürün İhaleyi kazanmayı başardı.

havalani-yeni-sistem

Havacılık haberleşme sistemleri testlerinde duayen olarak kabul edilen Eurocontrol’un yayınladığı uluslararası haberleşme sistemlerindeki standartları yerine getirebilen ilk yerli projeyi geliştiren Onur mühendislik, 2015 yılında yapılan ihalede, bir çok uluslararası şirketi de geride bırakarak, ihaleyi kazanmayı başarmıştı.

havalani-yeni-haberlesme-sistemi

Geliştirilen sistem, İhaleden bir sene sonra ise, ilk olarak Adana, Gaziantep ve Siirt havalimanlarında hayata geçerek, kullanılmaya başlandı.

Onur Mühendislikten yapılan açıklamaya göre, firma, uzun uğraşlar sonucunda haberleşme sistemlerinde, uluslararası standartların yakalanmasıyla IP tabanlı ses iletişimde, kayıt etme ve geri dinleme projelerinden oluşan haberleşme sistemlerinin ilk etabı olan Adana, Gaziantep, Siirt ve muş havalimanları ihalesi kazandı. Ve 3 havalimanında sistemleri hayata geçirdi.

 yens-haberlesme-sistemi

Havalimanlarında Yerli Proje Gururu

Konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde, “ havaalanı haberleşme sistemlerinden ilk etap olarak 3’ünün devreye alınması, ülkemiz için stratejik olarak çok önemli olan haberleşme sistemlerinin millileşmesi adımında çok önemli bir gelişmedir. Havalimanlarında ses haberleşmesi gibi çok stratejik bir öneme sahip bu ihtiyacın, kendi milli imkanlarımızla karşılanabiliyor olması ülkemizin sivil havacılık konusundaki gücünü göstermektedir. Ve sivil havacılığın gücüne güç katarken, bu sektörde yerli ürün kullanımının hükümet tarafından devam ettirilen stratejik yaklaşım ve çabaların hayata geçtiği güzel bir örnek olarak karşımıza çıkmıştır.” Değerlendirilmesinde bulunuldu.

Havalimanları gibi bir ülkenin stratejik öneme sahip birimlerinde, milli proje ve ürünlerden faydalanmak stratejik bir öneme sahiptir. Özelikle bu sektörün en önemli alanlardan biri olan haberleşme sisteminde, millileşme adımları görmek gurur vericidir. Ilk etap 3 havalimanımızda devreye alınan ve ardından kısa zamanda Muş havalimanı içinde devreye alınacak bu haberleşme sistemi, Türk sivil havacılık sektörü için mutluluk verici bir gelişmedir. Askeri havacılık sistemlerinde, oldukça gelişmiş seviyede olan haberleşme sistemimiz, sivil havacılıkta da Onur Mühendisliğin, bu sektörde uluslararası standartları yakalaması ile ülkemiz adına gurur verici bir gelişme olmuştur.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER