Gündem > Kritik MGK Toplantısı Bitti! MGK Kararları Ne Kararlar Alındı? Ohal sonuçları? Ohal ile Neler Olacak?

Kritik MGK Toplantısı Bitti! MGK Kararları Ne Kararlar Alındı? Ohal sonuçları? Ohal ile Neler Olacak?

Kritik MGK Toplantısı Bitti! MGK Kararları Ne Kararlar Alındı? Ohal sonuçları? Ohal ile Neler Olacak?

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısından sonra MGK kurulunda alınan kararları açıkladı. Anayasamızın 120. Maddesi gereğince 3 ay boyunca tüm ülkede Olağan Üstü Hal ilan edildi. ”Demokrasiden taviz vermedik vermeyeceğiz” diyen Sn. Erdoğan sözlerinin devamına da şunları ekledi; Milletime şunu söylüyorum ”Eyvah […]

21 Temmuz 2016 - 00:07

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısından sonra MGK kurulunda alınan kararları açıkladı.

Anayasamızın 120. Maddesi gereğince 3 ay boyunca tüm ülkede Olağan Üstü Hal ilan edildi. ”Demokrasiden taviz vermedik vermeyeceğiz” diyen Sn. Erdoğan sözlerinin devamına da şunları ekledi; Milletime şunu söylüyorum ”Eyvah olağanüstü hal ilan edildi. Valiler devreden çıkın TSK mı devreye girecek. Tam aksine valilerimizin yetkisi daha da artacak. TSK valilerimizin emrinde bu süreci sürdürecektir.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Atv’den izleyip görüğümüz kadarıyla halkına, basın mensuplarına, polislere ve darbeyi püskürtmelerine destek veren herkese teşekkürlerini sundu.

mgk-karari-ile-3-ay-ohal-ilan-edildi

mgk-karari-ile-3-ay-ohal-ilan-edildi2

mgk-karari-ile-3-ay-ohal-ilan-edildi3

mgk-karari-ile-3-ay-ohal-ilan-edildi4

mgk-karari-ile-3-ay-ohal-ilan-edildi5

mgk-karari-ile-3-ay-ohal-ilan-edildi6

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?