Dizi Haberleri – Dizi Fragmanları – Oyuncu Haberleri

Lavrov ve Çavuşoğlu Görüşüyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün görüşecek. V. Stratejik Planlama Grubu toplantısında bir araya gelen ikili daha çok Suriye hakkında konuşacak. V. Stratejik Planlama Grubu, Rusya Devlet Başkanıyla birlikte ve Türkiye Cumhurbaşkanı’nın liderliğindeki Üst Düzey İşbirliği Konseyi kararlarıyla çalışmaktadır. Ortadoğu Rusya Dışişleri Bakanlığı web sayfasında liderlerin Ortadoğu’yla ilgili konulara […]

Lavrov ve Çavuşoğlu Görüşüyor
01 Aralık 2016 - 14:54 'de eklendi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün görüşecek. V. Stratejik Planlama Grubu toplantısında bir araya gelen ikili daha çok Suriye hakkında konuşacak. V. Stratejik Planlama Grubu, Rusya Devlet Başkanıyla birlikte ve Türkiye Cumhurbaşkanı’nın liderliğindeki Üst Düzey İşbirliği Konseyi kararlarıyla çalışmaktadır.

lavrov-turkiye
Ortadoğu
Rusya Dışişleri Bakanlığı web sayfasında liderlerin Ortadoğu’yla ilgili konulara değineceği özellikle bölgenin karışık olan kısımları hakkında karşılıklı fikir alışverişi yapacağına yer verdi. Suriye’deki savaş ve ulusal kargaşa ortamının değerlendirileceği, insan hakları göz önünde bulundurularak sivillerle ilgili alınması gereken önemlerin belirleneceği ve uluslararası düzeyde sağlanabilecek desteklerle ilgili konuların masaya yatırılacağı görüşmenin Alanya’da yapılacağı biliniyor. Lavrov, Suriye’deki Rus güçlerinin birçok insanın hayatına mal olan terörist grubun üstesinden geldiğini ve bunun sonuna kadar arkasında olduklarına İtalyan gazetesi Corriere della Sera’ya ifade ederken “Yasal hükümetin resmi talebi üzerine düzenlenen operasyonlar sırasında başta yurt dışından destek alarak Suriye’de kök salan teröristlere ciddi darbe vurmayı başardık.” dedi.

sergey-lavrov
Sıkı ilişkiler
3 Eylül’de G20 zirvesinde ve 10 Ekim’de İstanbul Dünya Enerji Kongresi’nde de Türk liderlerle bir araya gelmiş olan Lavrov ile Türkiye arasındaki bu sıkı ve olumlu görüşmelerin sonuçlarının da iyi olacağı düşünülmekte. Buna ek olarak Rusya ve Türkiye Başbakanlarının 6 Aralık’ta yapacağı toplantı planlanmış durumda. Stratejik Planlama toplantısında Başbakan Binali Yıldırım’ın Rusya’ya gidişiyle ilgili detayların da netleşmesi bekleniyor.

Sergey Lavrov, Mevlut Cavusoglu
Ticaret
Stratejik Planlama Grubu’nda özellikle ekonomi üstünde durularak hem ulusal hem de ekonomik anlamda daha iyi sonuçlara ulaşmak için gereklilikler konuşulacak, ticaret antlaşmaları ve diğer ticari detaylara önem verilerek kalkınma sağlanması amaçlı toplantılar yapılacak ve ekonomi üstündeki kara bulutların bir an önce dağılması için ülkelerin sorumlulukları hatırlatılacaktır. Türkiye ve Rusya arasındaki şimdiye kadar yapılmış ticaret oranları masaya yatırılarak iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin artması ve optimum fayda sağlamak için bazı özel açıklamalara yer verilecektir. Türk ürünlerine uygulanan farklı vergi düzeyleri ve gümrük işlemleriyle ilgili yeni düzenlemelerin planlaması da beklentiler arasında.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER