Gündem > New York Borsasına Siber Saldırı

New York Borsasına Siber Saldırı

New York Borsasına Siber Saldırı

Aslan Neferler Tim isimli ünlü Türk Hacker grubu dünyaca ünlü New York Borsası sunucularına siber saldırı gerçekleştirdi. Hacker grubunun yaptığı açıklamaya göre New York Borsası işlem hacimleri açısından 800 milyon dolarlık dev bir zarara uğradı. Daha önceden Mossad’ın resmi internet sitesini çökerten, Ermenistan Merkez Bankası’nın […]

24 Kasım 2016 - 17:12

Aslan Neferler Tim isimli ünlü Türk Hacker grubu dünyaca ünlü New York Borsası sunucularına siber saldırı gerçekleştirdi. Hacker grubunun yaptığı açıklamaya göre New York Borsası işlem hacimleri açısından 800 milyon dolarlık dev bir zarara uğradı. Daha önceden Mossad’ın resmi internet sitesini çökerten, Ermenistan Merkez Bankası’nın internet sitesini erişime kapatan, Viyana Havalimanı’nın bilişim sistemine yönelik siber saldırı gerçekleştiren ünlü Türk Hacker grubunun bu sefer hedefinde dünyaca ünlü New York Borsası vardı.

siber-saldiri

Sistemin Sunucularına Saldırdılar

Ünlü Türk Hacker grubu Aslan Neferler Timinin bu sefer hedefinde ABD ekonomisinin can damarlarından birisi olarak gösterilen New York Borsası vardı. Grup üyeleri yaptıkları siber saldırı neticesinde New York borsasının işlem, data ve finans sunucularını çökertti. Daha önceden de yurt içi ve yurt dışında benzer saldırılar gerçekleştiren grup saldırının gerekçesi olarak ABD’nin para için Müslümanlara zulüm  yapmasını gösterdi.

Bu saldırı ile hacker grubu ABD’yi maddi yönden zarara uğratmayı hedeflediklerini belirtti. Yaptıkları siber saldırının ardından da bunu başardıklarını ve borsa işlem hacmi baz alındığında 800 milyon dolarlık bir zarara uğrattıklarını iddia ettiler.

siber-saldirilar

Saldırıyı Sosyal Medyadan Duyurdular

Hacker grubu Aslan Neferler Timi yaptıkları açıklamayı sosyal medyada yayınladılar. Bu açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ey ABD iki yüzlü olduğun müddetçe bizden gerekli tepkiyi alacaksın. Para için Müslümanlara etmediğin zulüm kalmadı. Paranla oynayalım ki canın acısın. ABD New York Borsası işlem, data ve finans işlem sunucuları çökertildikten sonra ana sayfanın da fişi çekilmiştir. Ayrıca kapalı devre network ağı da kesilmiştir. İşlem hacimleri baz alındığında tahmini kayıpları 800 milyon dolardır. Aslanlar geçerken uğradı.”

siber-saldiri-new-york

Aslan Neferler Tim isimli hacker grubu daha önceden de yurtdışında Mossad’ın internet sitesine, Viyana Havalimanı’nın bilişim sistemine saldırmışlardı. Ayrıca Ermenistan Merkez Bankası’na yaptıkları saldırıda bankanın resmi internet sitesini erişime kapatmışlardı. Yurtiçindeki siber saldırılarında ise CHP’nin internet sitesini hedef almışlar ve geçici olarak ana muhalefet partisinin sitesini çökertmişlerdi.

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?