Gündem > Ohal (Olağanüstü Hal) Sonuçları Neler Olacak? MGK Toplantısı Kararları! Halka Etkisi Nasıl Olacak?

Ohal (Olağanüstü Hal) Sonuçları Neler Olacak?  MGK Toplantısı Kararları! Halka Etkisi Nasıl Olacak?

Ohal (Olağanüstü Hal) Sonuçları Neler Olacak? MGK Toplantısı Kararları! Halka Etkisi Nasıl Olacak?

20 Temmuz 2016 Çarşamba günü toplanan kritik MGK Bakanlar kurulu toplantısı saat 23:30 sularında sonra erdi. Herkes tarafından büyük tedirginlik içerisinde beklediği toplantıdan nasıl sonuçlar çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın yaptığı açıklamada Anayasamızın 120. maddesi gereğinde tüm ülke genelinde 3 ay boyunca Olağanüstü Hal ilan […]

21 Temmuz 2016 - 00:33

20 Temmuz 2016 Çarşamba günü toplanan kritik MGK Bakanlar kurulu toplantısı saat 23:30 sularında sonra erdi. Herkes tarafından büyük tedirginlik içerisinde beklediği toplantıdan nasıl sonuçlar çıktı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın yaptığı açıklamada Anayasamızın 120. maddesi gereğinde tüm ülke genelinde 3 ay boyunca Olağanüstü Hal ilan edildi. Sn. Erdoğan üzerine basarak şunları da ekledi. Ohal, bir sıkı yönetim değildir. Halkımızın güvenliği ve rahatı asla bozulmayacaktır dedi.
15 Temmuz akşamı saat 22:00 sıralarında TSK’da küçük bir azınlığın gerçekleştirdiği darbe girişiminin başarılı bir şekilde püskürtülmesiyle bugün 20 temmuz Bakanlar Kurulu toplandı ve birçok önemi karar alındı. Alınan kararda Tüm illerimizde Olağanüstü Hal ilan edildi. Peki bu Ohal halinde ülkemizde yaşam standartlarında bir sorun olacak mı?
Erdoğan bunu da şöyle açıklığa kavuşturmuştur. Ohal sadece Valilerimizin bu süre zarfında yetkilerinin daha da artırarak tüm kamu da kümeleşmiş hücrelerini temizlemek için alınmış bir karar olduğunu vurgulamıştır.
Ayrıca Cumhurbaşkanı; Darbe teşebbüsünü püskürtmede yanında olan diğer parti başkanlarına, özellikle de kendisini yalnız bırakmayan Türk milletine teşekkür etti.
Darbe girişiminin ardından S&P’ nin Türkiye’nin kredi notunu düşürmesiyle Sn Erdoğan; Türkiye ile sizin ne alakanız var biz sizin üyenizmiyiz de bize kredi notu biçiyorsunuz dedi.

ohalin-sonuclari-neler-olacak-mgk-kurulu-sonuclari2

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?