Gündem > Türk Sinemasının Unutulmaz İsmi Tarık Akan Yaşamını Yitirdi

Türk Sinemasının Unutulmaz İsmi Tarık Akan Yaşamını Yitirdi

Türk Sinemasının Unutulmaz İsmi Tarık Akan Yaşamını Yitirdi

Türk Sinemasının unutulmaz ismi Tarık Akan hayatını kaybetti. Usta oyuncu yakalandığı hastalığa yeniş düştü ve hayatını kaybetti. Geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü ortaya çıkan ünlü oyuncu yakalandığı akciğer kanseri hastalığına yenik düştü. Acı haberi Nazım Hikmet Vakfı bu sabah duyurdu. Tarık Akan’ın yöneticisi olduğu vakıf efsane oyuncunun […]

16 Eylül 2016 - 10:15

Türk Sinemasının unutulmaz ismi Tarık Akan hayatını kaybetti. Usta oyuncu yakalandığı hastalığa yeniş düştü ve hayatını kaybetti. Geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü ortaya çıkan ünlü oyuncu yakalandığı akciğer kanseri hastalığına yenik düştü. Acı haberi Nazım Hikmet Vakfı bu sabah duyurdu. Tarık Akan’ın yöneticisi olduğu vakıf efsane oyuncunun yaşamını yitirdiğini açıkladı. 66 yaşında olan ünlü oyuncu Tarık Akan unutulmaz isimler arasına adını kazımış çok sevilen ve saygı duyulan bir oyuncuydu.

Tarık Akan, 13 Aralık 1949 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Yüksek Mühendisliği’nde okudu ardından Gazetecilik Yüksek Okulu’na girdi ve buradan mezun oldu. İlk filmi Solan Bir Yaprak Gibi oldu. Kariyeri boyunca bir çok sinema filminde rolleri bulunan usta oyuncu Hababam Sınıfı fertlerinden biriydi.

tarik-akan

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?