Kayınvalideniz En İyi Dostunuz Olabilir!

Kayınvalideniz En İyi Dostunuz Olabilir!

Kayınvalideniz ile aranıza eşinizi kesinlikle sokmayın. Onunla dost olmaya bakın. En az onun kadar oğlunu sevdiğinizi ve eşinize çok iyi bakacağınızı anlatın.
Eteğinizin fazla kısa olduğunu düşünüyor; siz de onun oğlunun çamaşırlarını yıkamadığını düşünüyorsunuz. Gerçek şu ki; erkeğinizin sevgisi için iki rakipsiniz. Öyleyse annesini öyle bir etkileyin ki, en iyi arkadaşı siz olun.

 

Annesiyle Tanışma

Annesiyle ilk buluşmanızda sakin ve nazik olun. Onu ne kadar mükemmel olduğunuz konusunda etkilemek için acele etmeyin. Kimsenin kazanamayacağı bir yarışma başlatmış olursunuz. Unutmayın ki bu dikkatli bir başlangıç, “En İyiyi Seçme Yarışması” değil. İki tarafın da ilk intibalarını edindiğini unutmayın ve kendinizi tutun. Fikirlerinizi açıklama hakkınız var, fakat kendinizinkini açıklamadan önce onun fikirlerini öğrenin. Oğlu, annesi hakkında size çok fazla şey anlatmış olsa da, kadınların giyim tarzlarıyla ve davranışlarıyla birbirlerine gönderdikleri bir takım işaretler vardır. Kısa bir eteğin ve pençe gibi tırnakların onun üzerinde bırakacağı etkiyi düşünün.

 

Rahat Konular Seçin

Bunlar size sadece onun nasıl biri olduğunu değil; sizin onu nasıl görmenizi istediğini de belli ediyor. Yalnızken onunla karşılaşırsanız ve sizi çaya davet ederse konuşmak için kendisini rahat hissedeceği konular seçmeye özen gösterin. Kendi ailenizden bahsedin (“Kız kardeşim hemşire” gibi. Ama “Erkek kardeşim hapiste” gibi negatif konulardan kaçının.) Asla oğluyla aranızdaki ilişkinin özel detaylarından bahsetmeyin, hele aranızda bir problem varsa. Ne kadar akıllı bir kadın olursa olsun tarafsız kalamayacaktır.

 

Şimdi Bırakın O Konuşsun

İlişkiniz gelişirken onun söylediklerine kızmayın. Bunun yerine ne anlama geldiklerini düşünün. “Annesi, ne zaman evleneceğimizi sorup duruyor” diye şikayet etmeyin. Çünkü bu, aynı zamanda annesinin sizi sevdiğini gösterir. “Bir keresinde beni onlardan birinin adıyla çağırdı”. Bunu da aşağılayıcı bir şey olarak görmeyin. O, bunu sizi kırmak için yapmıyor. Zaman bu problemin üstesinden gelir, ilişkiniz geliştikçe annesi de oğlunun eski kız arkadaşlarının isimlerini unutacaktır. Unutmazsa, erkek arkadaşınızdan annesini sizin adınıza kibarca uyarmasını isteyin.

 

O Artık Koca Bir Adam

Bir yandan annesinin oğlu için yaptıklarına kızıyor ve ona karıştığını düşünüyor ama bir yandan da bu davranışlarını sempatik mi buluyorsunuz? Çat kapı evinize gelip eşinizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışabilir. Kayınvalidenizi, mutfağınızda yemek yaparken bulabilirsiniz. Bunları engellemek için hobilerini öğrenin ve onu evine yakın kurslara yazdırın. İlk gününde siz de onunla birlikte gidin. Size habersiz gelmeye devam ederse, kibarca gelmeden önce sizi aramasını isteyin. Bu şekilde dışarı çıkıyordum diye bahaneler bulabilirsiniz. Düzenli olarak haftanın 1 günü yemeğe davet edin ki, habersiz ziyaretlere ihtiyaç duymasın.

 

Onunla Barış Yapma Zamanı

Hayat boyu arkadaşlık ilişkisi kurmaya çalışın. Annesinin tepkisi zamanın kendisi kadar eski bir tepki ve sizden, sizin ondan korktuğunuz kadar korkuyor. Evlilik kurumu icat edildiğinden beri kaynana şakalarına güleriz. Sizin de kayınvalideniz bu şakalardaki gibi olabilir. Arkadaşlık ve barış adına ilk adım atılacaksa bunu yapan siz olun. “İmkansız!” demeden önce bu kadının sevdiğiniz adama çok büyük genetik, duygusal ve psikolojik katkıları olduğunu hatırlayın. Bu yeterli değilse, kendinize onun her zaman bedava ve güvenilebilir bir bebek bakıcısı olduğunu hatırlatın.

 

Yandaşlarınızı Toplayın!

Eşiniz sizin en iyi koruyucunuz olmayacaktır. Çünkü annesi ile ortak bir geçmişleri var. Kocanızı farklı boyutlarda sevgi beslediği 2 kadın arasında, halat çekme oyunundaki gibi, taraf seçmeye zorlamayın. Aksine, onun akrabalarından gönüllü bir yandaş bulun.

 

Kayınvalidenizi Silahsızlandırın

En büyük silahı, hayatınıza karışmak. Öyleyse, silahını elinden alın. O size karışmadan önce siz onun tavsiyesini sorun. İnce yağcılık, cephanenizdeki en iyi silahtır ve onun tavsiyesini alacak kadar zarif olduğunuza inandırır. Tavsiyeyi uygulamak zorunda değilsiniz sadece kibarca dinleyin. “Yatak odamızı ne renk boyayacağımızdan tatilde nereye gideceğimize kadar her şeye karışıyor. Beni delirtiyor.” Kayınvalideniz bile her zaman yanlış şeyler söylemez. İyi bir önerisi olduğunda kabul edin ve ona çok iyi bir fikir olduğunu söylemeyi unutmayın.

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.