Magazin > Antalya İlindeki Sanat Camiası Ölümle Yıkıldı

Antalya İlindeki Sanat Camiası Ölümle Yıkıldı

Antalya İlindeki Sanat Camiası Ölümle Yıkıldı

Antalya Devlet Opera ile Balesi (ANTDOB) Başkemancısı görevindeki Nedime Zeynep Işık, gözyaşları içinde toprağa verildi

11 Şubat 2017 - 19:45

Antalya Devlet Opera ile Balesi (ANTDOB) Başkemancısı görevindeki Nedime Zeynep Işık, gözyaşları içinde toprağa verildi. 48 yaşında olan Işık’ı son yolculuğu esnasında ailesi ile birlikte sanatçı arkadaşlarının yanında Kültür ve de Turizm Bakan Yardımcısı görevindeki Hüseyin Yayman da hiç bir şekilde yalnız bırakmadı.

Akciğer kanseri tedavisi görmekte olan ANTDOB Orkestrasının Başkemancısı görevinde bulunan Nedime Zeynep Işık, dün tedavi görmekte bulunduğu hastanede yaşamını kaybetti. 48 yaşında iken kansere yenik düşmüş olan başarılı sanatçının cenazesi için ise bugün özel bir tören gerçekleştirildi.

Tören öncesinde Türk bayrağı ile satılmış olan Işık’ın tabutunun başında ise ailesi gözyaşlarını döktü. Kültür ile Turizm Bakan Yardımcısı görevindeki Hüseyin Yayman, tören esnasında zor ayakta durabilmekte bulunan Işık’ın annesi Ayşe Işık’ı teselli edip baş sağlığında bulundu. Işık’ın cenazesi ise Altınkum Hacı Sırrı Kırımlıoğlu Camii içerisinde kılınan cenaze namazının hemen sonrasında cenaze nakil arabasıyla toprağa verilmek amacıyla Hisarçandır Mezarlığına doğru götürüldü.

Evli, 10 ve de 19 yaşlarında 2 tane çocuk annesi olan Işık, sanatçı bir tane aileden geliyor idi. 1989 senesi içerisinde Ankara Devlet Konservatkauarını 1.’likle bitirmiş bulunan Işık, aynı sene içinde Milano’da yer alan Conservatorio Giuseppe Verdi’den de büyük bir başarı ile diplomasını aldı. Yaşamına çok fazla sayıda başarı sığdırmayı başaran Işık, dünya çapında tanınan şeflerin orkestrasında da başkemancı görevinde sanatını icra etti.

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?