Dizi Haberleri – Dizi Fragmanları – Oyuncu Haberleri

Ekranların Yeni Yüzü Ömer Balcı

Ömer Balcıyı Tanıyalım kimdir? Gaziantep’te 5 çocuklu bir ailenin 2.si olarak dünyaya geldim liseye kadar olan eğitim hayatım Gaziantep’te tamamladım sonrasında İstanbul’da özel bir üniversite de işletme fakültesinde devam ettim. Çocuk yaşlardan itibaren en büyük hayalimdi oyuncu olmak bu doğrultuda küçüklüğümden beri hep kendi kendime çalışmalar yaptım. Ortaokul ve lisede tiyatro topluluklarıyla yılsonlarında ve özel […]

Ekranların Yeni Yüzü Ömer Balcı
02 Aralık 2016 - 20:04 'de eklendi.

Ömer Balcıyı Tanıyalım kimdir?

Gaziantep’te 5 çocuklu bir ailenin 2.si olarak dünyaya geldim liseye kadar olan eğitim hayatım Gaziantep’te tamamladım sonrasında İstanbul’da özel bir üniversite de işletme fakültesinde devam ettim. Çocuk yaşlardan itibaren en büyük hayalimdi oyuncu olmak bu doğrultuda küçüklüğümden beri hep kendi kendime çalışmalar yaptım. Ortaokul ve lisede tiyatro topluluklarıyla yılsonlarında ve özel günlerde müsamerelere çıktım. Hatta bir seferinde hiç unutmam oyun öncesi tam sahneye çıkacakken heyecandan tüm repliklerimi unutup çıktım sahneye oyunda tam tamına bir dramdı ben doğaçlama yapacağım derken iş komediye dönmüştü, oyun sonu nasıl bir rezalet içindeyim diye düşünürken tüm salon ayakta alkışlamıştı buda benim isteğimi, hevesimi arttırmıştı. Daha sonrasında İstanbul’da ki hayatım başladı amatör dalda başladığım bu serüven beni güzel insanlarla buluşturmaya devam etti ve ben kendimi profesyonel işlerde buldum ve gayet keyifli işlere imza attık. Yolun henüz başındayken çok daha hırslı ve güçlüyüm.

omer-balci-hayati

Oyuncu olarak oynadığınız karakterlerinizle aranızdaki ilişki nasıl?

Oyuncu dediğin karakterleriyle içli dışlı olmak zorunda. Onu tanımak onu yaşamak onunla vakit geçirmek bana büyük haz veriyor. Mesela oynayacağım karakterin analizini aldıktan sonra onu tanıma evresi başlıyor. Ne yemeği sever kahvesini sütlü mü sütsüz mü içmeyi sever, sabah kalktığında ilk perdeyi mi açar çayı mı demler ya da dışarı çıktığında hangi mekânı tercih eder ya da ne tip arabaları sever klasik mi spor mu? Tarzında bir sürü tanışma ve bu da dünyanın en keyif verici tanışmaları. Düşünsenize içinde yaşattığın karakterleri her geçen gün biraz daha tanıyorsunuz bazen de zıtlaşıp çatışıyorsunuz bunu espriyle karışık söylemek gerekirse bizim mesleğimizin en zor tarafı bu zaten bir adım ötesi şizofreni.

Rolünüze nasıl hazırlanıyorsunuz?

Rolüme dediğim gibi ilk önce karakter analizimi yaptıktan sonra onu tanımakla başlıyorum işe sonra onu yaşamaya başlıyorum. Yine oyunlardan birinde hafif aklı yarım bir karakteri canlandıracağım sırf bu yüzden 10 güne yakın Bakırköy de bulunan ruh ve sinir hastalıkları hastanesini ziyaret ettim onları inceledim gözlemledim bizim işimizin en önemli parçası yansıtmak. Tiyatronun bir tanımı vardır “ İnsanı insana insanla insanca anlatma sanatı” tamda bunu yapıyorum işte.

Gelecek projelerle alakalı birkaç tüyo alabilir miyiz?

Gelecek bilinmez nerde ne var ne yaşanır kimse bilmez kısmet demek en güzeli. Tabiki güzel projeler üzerinde çalışıyoruz. Gerek sahne sanatları gerek sinema ve diziler için teklifler ve projeler geliyor aralarından kendimi en iyi ifade edeceğim ki daha önemlisi yaşatacağım karakteri en iyi yansıtacağım işleri seçmeye özen gösteriyorum. Şunu söyleye bilirim ki çok yakında güzel projeleri sizlerde duyacaksınız.

Hayallerinizdeki Ömer Balcı’yı bize biraz anlatır mısınız?

Hayaller olmadan yaşayamayacakmış gibi hissediyorum ve gerçekten hayal kurmak işin yüzde 30’u gibi bir şey benim için. Yanlış da anlaşılmak istemem hayaller aleminde yaşayan bir yapım yoktur sadece mümkün olanı ve en iyisi hayal ederim ben. Hayalimdeki Ömer Balcı tüm sanat camiasındaki dostlar gibi benimde hedefim kalıcı birer eser yaratabilmek ve böyle anılmak. Bunlara bir örnek ki her zaman saygı ve gurur duyduğum idolüm dediğim, rahmetli üstadımız Kemal Sunal, her daim örnek kişiliği ve toplumsal mesajlarıyla Yeşilçam’a ve çocukluğumuza damga vurmuş bir isimdir. Bunu her yönüyle bize gösterdi, bizlerde böylesine büyük bir ustayı saygı ve minnetle anıyoruz.

Birazda özele girelim J  Aşk hayatınız nasıl gidiyor?

omer-balci-kim

İşte sizler için en can alıcı soru bende ne zaman soracaksınız diye bekliyordum. Aslına bakarsanız bu yoğun tempodan gönül işlerine pek vakit ayıramaz olduk. Sevmek sevilmek çok güzel bir duygu bunu yaşatabilmek çok önemli ama şimdilik ben sadece işlerime ve kariyerime biraz daha önem veriyorum galiba buda ister istemez aksatıyor bazı şeyleri. Yine en güzel cevap kısmetten öte köy yok kısmetinde varsa gelir bulur en azından ben öyle düşünüyorum.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER