Dizi Haberleri – Dizi Fragmanları – Oyuncu Haberleri

Güzel Sözler Ve Anlamlı Sözler Hakkında

Ne güzel söylemiş atalarımız tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır diye, elbette ki hepimiz yazar, şair, filozof vs değiliz bu yüzdende duygularımızı kolay kolay dile getiremeye biliriz. Ama şunu da biliyoruz ki bundan yüzlerce ve hatta binlerce yıl öncesinden insanlar düşüncelerini karşısındakine gerek sözlü gerekse yazılı olarak beyan etmişlerdir. Ve bu gelenek milyonlarca yıldır devam etmektedir. […]

Güzel Sözler Ve Anlamlı Sözler Hakkında
08 Kasım 2016 - 23:02 'de eklendi.

Ne güzel söylemiş atalarımız tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır diye, elbette ki hepimiz yazar, şair, filozof vs değiliz bu yüzdende duygularımızı kolay kolay dile getiremeye biliriz. Ama şunu da biliyoruz ki bundan yüzlerce ve hatta binlerce yıl öncesinden insanlar düşüncelerini karşısındakine gerek sözlü gerekse yazılı olarak beyan etmişlerdir. Ve bu gelenek milyonlarca yıldır devam etmektedir. Kimi zaman sevgiliye bir şiir, kimi zaman ahlaki öğüt şeklinde kimi zaman ise insanlara ders verir niteliğinde sözler ve yazılar bırakmışlardır bizlere. Ve geçmişten bugüne kişilerin ne kadar akıllı, ne kadar düşünceli oldukları söyledikleri sözlerle ölçülmüştür. Çünkü konuşmaların tutarlılığı ve yerinde söylenip söylenmediği böyle bir ölçüm için en elverişli yollardan bir tanesidir.

Nitekim karşımızda ki kişide oluşabilecek olumsuz duygu ve düşünceleri değiştirebilmek için tatlı dilli olmak anlamlı güzel sözler söylemek karşımızda ki kişinin kafasında oluşabilecek ön yargıları kırmak için en önemli silahlardan bir tanesidir. Güzel sözler söylemekte kişiler arasında sağlanacak iletişimde büyük rol oynayacaktır. Bundan da anlaşılacağı üzere söz söylemek bir sanattır.

Güzel ve anlamlı sözler kimi zaman bir sevgilinin kalbine girmeye yaramış, kimi zaman kırgın bir arkadaşın gönlünü almış, kimi zaman olmuş ki, uzakta ki bir yakınımızın derdini sevincini paylaşmamıza vesile olmuştur. Özellikle  içerisinde bulunduğumuz 21.yüzyılda, düşündüğümüz zaman sözün ve kelimelerin anlamı bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Son yılların iletişim ağlarından olan birçok sosyal paylaşım sitelerinde ise güzel sözlere, dini mesajlara, özlü sözler ,kardeşlik sözlerine, ünlülerin sözlerine ve resimli güzel sözlere de yer verilmektedir. Aşkını dile getirmek isteyen birçok insan bu sözlere başvurmakta ünlü şairlerin ve düşünürlerin aşk üzerine söyledikleri ve yazdıkları aşk sözlerini kullanabilmektedir. Örneğin bu tarz sosyal paylaşım sitelerinden alıntı yaparak aşkını dile getiren pek çok insan olmuştur.

Bu konuda ünlü tasavvuf ehli Mevlana’nın aşk sözlerinden tutunda Can yücel şiirleri, Alfred Capus sözleri, Albert Einstein’dan Elif Şafak’ın kitap sözlerine kadar pek çok tanınmış kişilerin güzel ve anlamlı söz ve şiirleri kullanılmıştır. Bizlerde sitemiz olan oguzelsozler.com’da bu kişilerin söz ve şiirlerine yer vermekte ayrıca  daha pek çok güzel ve anlamlı sözleri sizler için paylaşmaktayız. Bu sayede oguzelsozler.com sitemizde, bir çok insanın kalbinde olanı dile getirmesine vesile olmaktayız.

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER