İngiliz Tayını Maria Gonzales Aldı

Türkiye’nin Dünya çapında ünlü jokeylerinden Halis Karataş, 2 yaşında olan İngiliz tayını Amerikalı işkadını Maria Gonzales’e sattığını açıkladı. Space Gray adına sahip olan at, ilk yarışını mayıs ayı içerisinde koşacak.

Türkiye yarış tarihinin yaşamakta olan efsanesi, namı ”sihirbaz” şeklide bilinen Halis Karataş, yeni bir girişime daha imzasını attı. Karataş’ın Sakarya Sapanca’da yer alan harasında yetiştirilmiş olan Space Gray adına sahip 2 yaşında bulunan İngiliz tayına, Amerika’dan bir alıcı çıktı. Amerika Birleşik Devletleri asıllı iş kadınlarından Maria Gonzales, Türkiye’de yer alan at yarışlarına da hayran kaldı.

Daha sonrasında iş ortaklığı bulunmakta olan Abdurrahman Akgül’ü telefon ile aradı. İngiliz tayını satın almayı istediğini açık bir şekilde anlattı. Hemen sonrasında Akgül’ün aracılığı ile Halis Karataş’la bir görüşme yaptı. 80.000 Lira karşılığında İngiliz tayını da satın aldı. Yeni sahibini bir an önce görmeyi beklemekte olan Space Gray ise mayıs ayı içerisinde katılacağı ilk yarış amacıyla çalışmaları da başlatıldı. Hazırlıkların Ankara ve de Adana’da yer alan hipodromlarda yapılmış olduğu aktarıldı. İş kadınlarından Maria Gonzales’in ilerlemekte olan tarihlerde bir kaç tane at daha almayı istediği öğrenildi.
Katar içerisinde şirketleri de bulunan Amerikalı iş kadınlarından Maria Gonzales, İngiliz tayını 80.000 Liranın karşılığında jokeylerden Halis Karataş’tan resmi bir şekilde satın aldı.

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.