Dizi Haberleri – Dizi Fragmanları – Oyuncu Haberleri

Kıl dönmesi nedir ve tedavisi nasıldır?

Kıl dönmesi sorunu derinin altındaki kılın deri içine doğru büyümesi sonucu deri üzerinde kist olacak şekilde büyüyen sivilce oluşumlu iltihaplı yaraya kıl dönmesi denir. Kıl dönmesi en çok kuyruk sokumu denilen yerde ortaya çıkar. Bunun nedeni ise ter bezlerin orada daha çok çalışmasıdır. Kıl dönmesi sorunun nedenleri ise, Kıl dönmesi derinin tıraş olduğu her yerde […]

Kıl dönmesi nedir ve tedavisi nasıldır?
07 Şubat 2017 - 15:55 'de eklendi.

Kıl dönmesi sorunu derinin altındaki kılın deri içine doğru büyümesi sonucu deri üzerinde kist olacak şekilde büyüyen sivilce oluşumlu iltihaplı yaraya kıl dönmesi denir. Kıl dönmesi en çok kuyruk sokumu denilen yerde ortaya çıkar. Bunun nedeni ise ter bezlerin orada daha çok çalışmasıdır.

Kıl dönmesi sorunun nedenleri ise, Kıl dönmesi derinin tıraş olduğu her yerde ortaya çıkabilir. Ayrıca sıkı giyimde kıl dönmesi sorunun yaşanmasına neden olur. Fazla kilosu olan bir kişide kıl dönmesi daha çok ortaya çıkar. Çok terleyen ve çok kıllı olan insanlarda da kıl dönmesi olma olasılığı fazladır.

Kıl dönmesinin belirtileri, Deride meydana gelen kızarıklık ve tahriş, vücudun belli bölgelerinde meydana gelen kaşıntı sorunu gibi durumlar kıl dönmesinin belirtileri arasında yerini alır.

Kıl dönmesi sorunun tedavisi ise, Tedavi yöntemi ameliyattır. Ama kıl dönmesi sorunu yaşanmasın diye yapılması gereken bazı durumlarda vardır. Örneğin deri altında büyüyen bir kıl olunca cımbız yardımı ile kılı çıkartmalıyız. Tıraş olurken tüylerin ters yönünde yapılmalıdır. Vücutta kıl bırakılmamalıdır. Kıl dönmesi sorunu yaşanmasın diye ayrıca hijyenik olmak çok önemlidir.

Kıl dönmesi sorunu için bitkisel ilaçlar bulunmaz kıl dönmesi için tek tedavi yöntemi ameliyattır. Çünkü kıl vücuttan alınmadığı sürece iltihap ve kıl bir arada büyür ve vücut daha da kötü sonuçlara şahit olur. Bunun için kıl dönmesi sorunu yaşanmasın diye yukarıdaki her şey yapılmalıdır. Aksi taktirde kıl dönmesi sorunu ameliyatla çözüm bulur.

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER