Hamza Hamzaoğlu’nun Galatasaray’da Görevi Sona Erdi

Galatasaray’da 18 Kasım tarihi itibariyle şok bir gelişme yaşandı. Galatasaray ekibinin çalıştırıcısı Hamza Hamzaoğlu’nun görevi artık sona erdi. Ayrılığın ardından nedenleri de birer birer ortaya çıkmaya başladı. Hamza Hamzaoğlu ve Galatasaray yönetimi arasında oluşan gerginliğe geçtiğimiz gün Hamza Hamzaoğlu tarafından yapılan basın açıklamalarının neden olduğu düşünülüyor.

Galatasaray geçtiğimiz yıl Hamza Hamzaoğlu ile birlikte üç kulvarda şampiyon olmuştu. Fakat gün itibariyle Galatasaray’da Hamza Hamzaoğlu’nun görevi sona erdi.

Galatasaray Kulübü’de bu ayrılıkla ilgili bir açıklama yaptı:

“Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü Sayın Hamza Hamzaoğlu’nun sözleşmesi, varılan karşılıklı mutabakat çerçevesinde sona erdirilmiştir. Hocamıza bugüne kadar kulübümüze verdiği hizmetler için teşekkür ediyor, kendisine bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz.”

 

Hamza Hamzaoğlu’nun Galatasaray’dan ayrılmasının ardında yatan sebepler

Teknik direktörün takımdan ayrılmasının sebebi olarak transfer konusunda yaşanan fikir ayrılıkları görülüyor.

Geçtiğimiz gün yapılan basın toplantısında Hamza Hamzaoğlu transferle ilgili bazı demeçler vermişti. Bu demeçlerin ardından yönetimle arasında gerginlik oluştu.

Bir süredir Galatasaray yönetimi ve Hamza Hamzaoğlu arasında yaşanan fikir ayrılıkları gündemdeki yerini koruyordu. Yönetim ileri hatta daha etkili bir golcü almak isterken, hoca Umut Bulut’un yeterli olabileceğini veya bir benzeri olan Sigthorrsson’ın veya benzer bir oyuncunun yeterli olacağını düşünüyordu.

 

Related Articles

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.