Spor > Manchester Cıty’li İlkay Gündoğan 28 Milyonluk SGK Binasını Satın Aldı

Manchester Cıty’li İlkay Gündoğan 28 Milyonluk SGK Binasını Satın Aldı

Manchester Cıty’li İlkay Gündoğan 28 Milyonluk SGK Binasını Satın Aldı

İngiltere’nin Manchester City ismindeki futbol takımında forma giyen Balıkesirli futbol oyuncusu İlkay Gündoğan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa çıkarılan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binasını tam olarak 28 milyon TL’ye satın aldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, daha önceden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan almış olduğu Sosyal Güvenlik […]

21 Aralık 2016 - 18:23

İngiltere’nin Manchester City ismindeki futbol takımında forma giyen Balıkesirli futbol oyuncusu İlkay Gündoğan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa çıkarılan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binasını tam olarak 28 milyon TL’ye satın aldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, daha önceden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan almış olduğu Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) il binasını, yeni satışa çıkmış olan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binasını satın aldıktan sonra satışa çıkardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un açıklamalarına göre de bu satışa çıkarılan binayı, Balıkesirli olan Manchester City formalı İlkay Gündoğan tam tamına 28 milyon liraya satın aldı.

“Hiç Kimse Yoktu!”

6 ay önce satışa çıkarılmış olan bir Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binasını 8,5 milyon liraya satın alan ve şimdiki Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binası içerisindeki çalışanları bu yeni binaya taşıyacak olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bakanlık tarafınca inşa edilen ve hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğu Bursa yolu üzerindeki bu yeni binayı beklerken şuan ki binayı da satışa çıkardı.

Yeni Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binasının yapım aşamasının tamamlanması beklenirken aynı zamanda eski il binası da ihaleye gidilerek satışa sunuldu fakat ihaleye hiç kimse katılmadı. İhaleye sadece Balıkesirli futbolcu İlkay Gündoğan’ın katıldığını söyleyen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, ihaleye başka hiç kimsenin katılmadığını da ekleyerek olayı; “Şuanda hizmet vermekte olan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) il binasını ihale yoluyla satışa çıkardık ancak kim aldı? 28 milyon lira ile hemşerimiz İlkay Gündoğan aldı. Bu para Gündoğan sayesinde kasamıza girdi. Üstelik bu para, Gündoğan’ın Manchester City’den aldığı transfer parasıydı. Helal olsun. İşte böyle hemşerilerimiz de var.” cümleleri ile ifade etti.

“Bizi Misafir Etti!”

İlkay Gündoğan’ın Balıkesir’e hemen her fırsatta sonuna kadar destek olduğunu belirten Belediye Başkanı Uğur, geçen yıl mahalle ligi düzenlediklerini ve kazanan ilk üç takımın, İlkay Gündoğan tarafından Dortmund’a davet edildiğini ve orada misafir edildiğini de söyledi. Ayriyeten yine bu yıl içerisinde de kazanan ilk üç takım, Manchester City maçı izleyebilmek için Londra’da misafir edilecek.

Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesirli futbolcunun satın almış olduğu binanın 3 ya da 4 ay içerisinde boşaltılacağını da belirttikten sonra, “Satışı yapılan bina, ticaret ve konut alanıdır. Bu bina boşaltıldıktan sonra İlkay Gündoğan buraya konut ya da iş merkezi yapabilir.” dedi.

YORUM YAP

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?