Dizi Haberleri – Dizi Fragmanları – Oyuncu Haberleri

Facebook’tan Yapay Zeka Yazılımı: DeepText

Facebook’tan yapay zeka yazılımı: DeepText Facebook DeepText adını verdiği yapay zeka yazılımı ile sosyal medyayı bambaşka bir boyuta taşıyor. Şirket mühendisleri adeta bir insan gibi anlayabilen ve yazı yazan bir sistem üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Sistem her gün Facebook’ta paylaşılan milyarlarca içeriği analiz edecek ve bu paylaşımları olumlu/olumsuz olarak kategorize ederek engellemelerde veya tavsiyelerde bulunacak. Örneğin […]

Facebook’tan Yapay Zeka Yazılımı: DeepText
06 Haziran 2016 - 13:33 'de eklendi.

Facebook’tan yapay zeka yazılımı: DeepText

Facebook DeepText adını verdiği yapay zeka yazılımı ile sosyal medyayı bambaşka bir boyuta taşıyor. Şirket mühendisleri adeta bir insan gibi anlayabilen ve yazı yazan bir sistem üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Sistem her gün Facebook’ta paylaşılan milyarlarca içeriği analiz edecek ve bu paylaşımları olumlu/olumsuz olarak kategorize ederek engellemelerde veya tavsiyelerde bulunacak. Örneğin bir ürün satışından bahsedilen gönderi sonrasında kullanıcıyı ürünle ilgilenebilecek olası kullanıcılarla buluşturmaya çalışacak. Sistemin ne derece başarıya ulaşacağını zaman gösterecek.

Bununla birlikte günlük olarak paylaşılan milyarlarca içeriğin böyle bir sistemle analizi, kitlelerin duygusal durumunun ortaya konulup, bu durumların günlük siyasal ve ekonomik olaylarla eşleştirilmesini mümkün kılabilir. Ayrıca bu sistemle mesela TV programları için yeni bir reyting ölçüm sistemi getirebilir. Twitter’daki TT sisteminin bot hesaplar marifetiyle manipülasyona açık olduğu düşünülürse Facebook’un bu konuda daha organik ve gerçekçi verilere ulaşabilmesi mümkün.

Facebook yetkilileri ayrıca sistemin ismi yönüyle sadece metinleri değil, fotoğraf ve videoları da analiz etmesi konusunda çalıştıklarını açıkladılar. Sistem şimdilik yolun başında ve üzerinde testler devam ediyor.

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER