Dizi Haberleri – Dizi Fragmanları – Oyuncu Haberleri

Microsoft Windows 10 ile İlgili Eleştirilere Cevap Verdi

Microsoft Windows 10 ile İlgili Eleştirilere Cevap Verdi Kullanıcıların Windows 10’a geçişine dair sistem bildirimleri konusunda eleştiri alan Microsoft, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına sürekli olarak Windows 10’a geçiş konusunda güncelleme bildirimleri çıkmasına ilişkin olarak, Microsoft dünya genelinde eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Microsoft, yaptığı açıklamada eleştirileri kabul etmeyerek, durumun iddia […]

Microsoft Windows 10 ile İlgili Eleştirilere Cevap Verdi
08 Haziran 2016 - 16:47 'de eklendi.

Microsoft Windows 10 ile İlgili Eleştirilere Cevap Verdi

Kullanıcıların Windows 10’a geçişine dair sistem bildirimleri konusunda eleştiri alan Microsoft, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına sürekli olarak Windows 10’a geçiş konusunda güncelleme bildirimleri çıkmasına ilişkin olarak, Microsoft dünya genelinde eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Microsoft, yaptığı açıklamada eleştirileri kabul etmeyerek, durumun iddia edildiği şekilde olmadığını ve kullanıcıların herhangi bir güncellemeye mecbur bırakılmadıklarını belirtti.

Windows 10 işletim sisteminin kısa süre içinde ücretli olacağını hatırlatan Microsoft yetkilileri, güncelleme uyarılarının kullanıcıların bu sisteme ücretsiz bir şekilde geçiş yapabilmesi adına yapıldığını ifade ederek, sadece tavsiye niteliğindeki bu bildirimlere yapılan eleştirilerin abartılı bulduğunu söyledi.

Bildirimler ile ilgili en çok tepki toplayan nokta, bildirimlerin kapatılmasına rağmen tekrar otomatik olarak ekranda belirmesi. Bildirimleri kapatmak kullanıcıların isteğine bağlı olduğunu belirten Microsoft, kişilerin Windows 7 ve Windows 8.1 ile devam etmesi halinde güvenlik açısından Microsoft tarafından desteklenmeyeceği ve güvenlik zafiyeti yaşanabileceği de belirtiliyor. Kullanıcıların ücretsiz olarak Windows 10’a geçiş yapabilmek için 29 Temmuz’a kadar vakitleri bulunuyor.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER