Dizi Haberleri – Dizi Fragmanları – Oyuncu Haberleri

Yahoo Twitter’ın Mi Oluyor?

Yahoo Twitter’ın mı oluyor? İddia New York Post tarafından ortaya atıldı. İddiaya göre Yahoo ile Twitter pazarlık masasında. Bu Silikon Vadisi’nde yılın satışı olabilir. Gazeteye göre Twitter yönetimi, Yahoo CEO’su Marissa Mayer başkanlığındaki heyetle masaya oturdu. İki şirketin kaynaklarından da birleşme konusunda resmi bir açıklama yapılmadı. Yahoo 2015’in son çeyreğinde 4.4 milyar dolar zarar açıklamıştı. […]

Yahoo Twitter’ın Mi Oluyor?
06 Haziran 2016 - 13:20 'de eklendi.

Yahoo Twitter’ın mı oluyor?

İddia New York Post tarafından ortaya atıldı. İddiaya göre Yahoo ile Twitter pazarlık masasında. Bu Silikon Vadisi’nde yılın satışı olabilir. Gazeteye göre Twitter yönetimi, Yahoo CEO’su Marissa Mayer başkanlığındaki heyetle masaya oturdu. İki şirketin kaynaklarından da birleşme konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

Yahoo 2015’in son çeyreğinde 4.4 milyar dolar zarar açıklamıştı. Son bir yılda şirket hisseleri % 14 değer kaybetti. Bu durum şirketin daha iyi bir mali duruma kavuşmasını isteyen şirket hissedarlarının yönetime baskısını arttırdı. Bunun üzerine bir süre önce internet bölümünün satışa çıkarıldığı açıklanan Yahoo’ya içlerinde Verizon ve TPG’nin de bulunduğu 10 şirketten teklif gelmişti.

Twitter hisseleri ise son bir yıl içerisinde % 55 değer kaybetti. 2015 son çeyreğinde 2 milyon kullanıcı kaybeden Twitter buna karşılık gelirlerini yüzde 48 arttırarak 710 milyon dolara kazanç elde etmişti. Twitter hissedarları bu noktada şirketin kurucusu Jack Dorsey’in yönetimde daha az etkin olmasını istiyor.

Hissedarları tarafından büyük baskı altında tutulan Twitter ve Yahoo’nun muhtemel birleşimi sonrası nasıl bir yol haritası izleneceği şimdilik bilinmiyor.

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER