0
herkes-bol-keseden-atiyor-da-maliye-bakani-niye-atmiyor

Maliye Bakanından Boş Keseden Atma Açıklaması

Ekonomi Dizi Haberleri 24 views
sponsorlu reklam

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek önemli açıklamalarda bulundu. Maliye Bakan’ı Şimşek’in dikkat çeken açıklamalarının detayları burada sizlerle…

Muhalefet partilerinin seçim vaatlerine ilişkin sual üzerine Şimşek, muhalefet gerçekçi olsaydı, belki bir anlamda rekabetin oluşabileceğini söyledi. Muhalefetin, 1990’ların söylemleriyle, içi abes ve gerçekleşmesi olası olmayan vaatlerde bulunduğunu dile getiren Şimşek, şunları kaydetti:

“Muhalefet çok abartılı, içi abes ve her şeyi vadeden bir yaklaşımla ortaya çıkınca işimiz kolaylaştı, aleni diyeyim. Muhalefet gerçeklerden çok ırak, hiçbir şekilde kaynağı düşünülmemiş, sınırı belirlenmemiş, ucu aleni, içi abes vaatlerle karşımızda. Şöyle olsaydı, yeni Türkiye vizyonu üzerine, alternatif bir programla karşımıza çıkılsaydı ve vaatlerin içi biraz doldurulmuş olsaydı ağırbaşlı bir rekabet oluşurdu, aleni konuşayım fakat şükürler olsun ki böyle bir muhalefet mevcut karşımızda. Ben kimi doğru özellik bulmaya çalışıyorum. Ana muhalefet lideri meydanlarda milletin gözünün içine baka baka palavra atıyor.”

 

AK Parti hükümetlerinin asgari ücretliye, memura, emekliye sahip çıktığını ve ücretleri reel olarak artırdığını belirten Şimşek, şöyle devam etti:”Ben siyasetçiyim, benim partim bu seçimi kazanmak istiyor tabii olarak. Hatta biz Anayasayı değiştirecek çoğunlukla kazanmak istiyoruz. Peki madem bu kadar bol keseden atılabiliyor, madem bu kadar kaynak mevcut, ben niye atmıyorum? Madem yapılabilir bunlar, madem Türkiye’yi sıkıntıya sokmayacak çerçevede bol keseden atılabiliyorsa, bugün bu hükümet, bu Maliye Bakanı, bu parti ne sebepten atmıyor? Vatandaşımız göreceksiniz istikrardan yana tavrını koyacak.”

Küresel kriz sonrasında dünyanın yeni bir konjonktürle karşı karşıya olduğunu dile getiren Şimşek, AB’nin 6 yıldır yerinde saydığını ifade etti.Türkiye’nin ise etrafındaki bütün sıkıntılara karşın, nihai 12 senede vasat yüzde 5 civarında büyüdüğüne dikkati çeken Şimşek, bunun muazzam bir başarı olduğunu kaydetti.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir